quilla Creative Commons License 2007.01.05 0 0 1850

Tegnap, hogy benn jartam a belvarosban nehany aprosag meg eszembe jutott :)

Metro: nincs egyertelmuen es konnyen kitablazva... a belvarosban a fold alatt megy, de szerintem kulfoldinek muveszet megtalalni, mert nem egyertelmu. A metromnak az a hullamocska jele altalaban rajta van a lejarokon, de befele menet es tablak asszem sehol nem jelzik igazan, nem figyelemfelkelto egy egy allomas... en eloszoszor az egyiknel gondolkodtam is mi a fene lehet ott lenn :)

Busz: ha megis valamiert buszra akarnatok szallni, akkor errefele nem eleg az utazasi szandekra utalo magatartast tanusitani a buszmegalloban, ott acsorogni avagy eroteljesen lesni a busz szamat, mert erre eszuk agaban nincs megallni hacsak nincs leszallojuk. Embernek ki kell tenni e kezet, leinteni a buszt.

Hazszamok: ha esetleg ez alapjan keresnetek a szallast vagy egy muzeumot... hat a paros es paratlan oldal stimmel, de nagyon gyakran elofordul, hogy ezen belul hianyoznak szamok. Nem egy, hanem sok... mondjuk egyik kapunk kinn van, hogy 1260 es a mellette levo kapun meg az, hogy 1268... es a ket kaput pl egy 10 centi vastag falresz valasztja el egymastol. Ez nagyon gyakori jelenseg... lehet, hogy a tiz centis falszakaszon belul elo egereke a tobbi szam :D (valoszinubb persze, hogy a hatso garazsok esetleg alul uzlet stb egyeb extra haszamot kaphatott, szamomra meg nem derult ki egyertelmuen hova tuntek a koztes szamok)

es meg egy, ez csak erdekesseg de nem kellemes: a portugalok (legalabbis itt eszakon mindenkeppen) kopkodos es harakolos fajta. Nem csak ferfiak sajna, de tobbnyire ok. Egeszsegesen horognek az ember fuleben akar buszon akar utcan (kavezoban) es ahol lehet meg kopnek is nagyot :o(

Előzmény: certaldo (1848)