Lizzy Bennet Creative Commons License 2006.12.30 0 0 40
A napokban rendeztünk itthon egy nagy családi Middlemarch-nézést. Hozzám hasonlóan természetesen a többieknek is igencsak tetszett. Az a néhány mondat befejezésként pedig valami gyönyörű........A film nézése közben többekben merült fel lehetőségként, hogy Dorothea és Lydgate szép párt alkothattak volna. Sok a közös bennük. (Lydgate mindenképp jobban járt volna, mint Rosamonddal).Mit gondoltok erről? Amit még a családtagok észrevételeztek, hogy Willből kevés nekik, amit a film megmutat. Mivel én már olvastam a könyvet, nekem ez nem volt feltűnő, sem problémát nem okozott, értettem, mit miért tesz. Egyébként talán jobb lett volna, ha egy 8 részes sorozat készül belőle, kicsit hiányoltam a Bulstrode-Will szál kibontását, meg természetesen azt a bizonyos párbeszédet Dorothea és Will közt. Meg még sorolhatnám a további jeleneteket, amik a könyvben nagyon tetszettek, de azért inkább mégse teszem, nem szeretnék minden apró jelenetet számon kérni az alkotókon, mert így is szép munkát végeztek, és úgysem az egy adaptáció lényege, hogy egy az egyben minden mondatát filmre vigye az eredeti műnek.