quilla Creative Commons License 2006.12.27 0 0 1807

Praktikum: nem tudom hol laktok majd, de nincs telesen kicsukva, hogy huvos ejszakara szamithattok. A jobb hotelekben tutira van futes, de nem tudom mi a helyzet az olcsobb kategoriasoknal... nalunk a lakasban pl nincsen, nepszokasbol... na mondjuk ennyire hidegetek tuti nem lesz mint nalunk van, de eloferdulhet, hogy nem lesz 22-24 fok a szallason. Viszont ha jo idot fogtok ki akkor kinn es napos idoben siman lehet 15-18 fok is... akkor kell feltoltekezni mint a hullok :) Es korabban irtuk mar masoknak is, erdemes esokabattal erkezni... mert ha esoset fogtok ki, akkor az esik mindenfele, akkor az esernyo gyakran felejtos :)

 

Kajak jutnak eszembe meg: a bacalhau com natas nagyon fini specialitas. Isteni a grillezett (vagy egyeb mondon is fini) polip is. Es nagyon levesesek errefele, legalabbis az ettermek ezt mutatjak... sok hinarszeru izevel teli levesuk van, a caldo verde (na en meg nem ettem), a köleves :D a sopa de pedra, az fini... es naaaagyon remek a sutotokkrem leves is, a sopa da abobora.

Cukraszatot en inkam hanyagolnam... a finompekaruban jok, de azok a kremes felig peksutik nekem nem jonnek be, majd latjatok mindenfele. Viszont van egy olyan kis talcikas sutemenyuk aminek a tolteleke babbol van... sajna ennek nem jut eszembe a neve, de az nagyon fini. Minden ami muffin szeru es alaku az nagyon jo szokott lenni.

Előzmény: certaldo (1806)