Gyulai Guszti Creative Commons License 2006.12.26 0 0 24

Az első verseny eredmény kártyája

 

MELYIK HÓMADÁR LESZ A HÓNAP ÁSZA? - címmel Fodor Kriszta megírta első amerikai edzőtáboros élményeit.

 

"Előző este az interneten ellenőrzöm a tee-time-omat és a legnagyobb meglepetésemre nem szerepel a nevem az indulók között, pedig a recepción feliratkoztam. A mindig nagyon kedves Iola Barr versenyigazgató megnyugtat, amikor telefonon zavarom, hogy adminisztrációs hiba történt, de pont az ő flight-jában megüresedett egy hely és mehetek velük. Szép napsütésre virradt másnap és az előrejelzés is 20 Celsius fookra (69 Fahrenheit) várja a nappali hőmérsékletet. A piros női elütőről játszunk, ami 5462 yard (4995 méter) hosszú, par 72-es pálya. Birdie-vel kezdek az egyesen, majd négy par következik, ami megnyugtat. A hatos elütőn a kilences vassal célozgatom a par 3-as greenjét. Véletlenül annyira kinyitottam az ütő fejét, hogy a labda megnézte magának a zászló környékét és bumerángként jött vissza felém, majd egy festői tavacskában landolt. Dupla bogey! Innen kezdve bizonytalanul méregettem a vasakat. Egy újabb parra sikerült szakasz után azonban az 5-ös fa tréfált meg. Bogey! A kilences lyukhoz 210 méteres drive-val közelítettem. A maradék 55 méterből a chip-pem 54-et lefaragott, és egy gurítással fejeztem be ezt a szakaszt. A hátsó kilencen egy birdie-t, öt par-t és három bogey-t ütögettem össze. Összesen 29-et puttoltam és négy alkalommal „up & down”-nal értem el a part. Sajnos a greenekre csak 50 %-os biztonsággal érkeztem, azonban a fairway-eken mindig pontosan középen landolt a labdám. A leghosszabb drive-om csak 215 méteres lett, és az összes átlaga 200 méter alatt maradt. A plusz 3-at, a 75-ös ütésszámot inkább a szerencsémnek köszönhettem, valamint egy tíz méteres és egy hat méteres jól kivitelezett birdie puttomnak."

 

Akit érdekel a teljes anyag, itt olvashatja el.