Törölt nick Creative Commons License 2006.12.24 0 0 275
Hát oda volt beütve a 2003, ahol a gyártási év szokott lenni. :) Ha mégse az volt, azt már én nem tudhatom. :)

 

Lehet, hogy az mondtatta velem, ezt, hogy 3 szor jöttem a 14.00-s járattal, mióta a lentiek csinálják, és mindháromszor lekéstem a csatlakozásomat a faszságuk miatt, és várhattam egy órát feleslegesen :)

 

Amikor én jöttem 14.00-al, mindháromszor 2-3 an utaztak tovább. Aki eddig akart eljutni a 14.00-s járattal lentibe, annak ott volt a csatlakozás 17:35 kor, ami meg is szokta várni őket ha esetleg késtünk. Hétközben alig alig voltak, csak pénteken, akkor meg ott volt nekik a közvetlen járat.

 

Azért mondtam csak hogy rosszabb, mert így pénteken csak a 14:00-s közvetlen járat van Lentibe, eddig még ott volt a déli hétfőtől szombatig és a 14.00-s járatuk is péntekenként. (Persze az új 18:40 est nem számítva, ami nincs bent a netes menetrendben). Akik mondjuk pénteken jártak a délivel (nem kevesen voltak) és nem szeretnek átszállni, ők biztos egyetértenek velem. :) A sofőrjeiknek meg gondolom szintén nem tetszik, hogy 2 órával többet dekkolhatnak pesten :)

Minden más változtatás (pápai járat, meg a járatok pestiekhez igazítása stb) ésszerű.

 

Azt viszont nagyon rosszallom, hogy más településeken lakókkal nem törődnek, a többi járatot nem igazítják a Pestiekhez! Pókaszepetken lakom, napi kb. 35-40 járat jön egerszegről erre felé, de jóformán nem tudok úgy eljutni pestről haza, hogy ne kellene várnom 40 perceket. És ami a legbosszantóbb, hogy általában 5-10 percekkel az érkezés előtt mennek el az előző járataim!

A 12:15-ösről 40 percet kell várni, a 17:00-ról szintén 40-et, a 18:40-esről szintén fél órát, egyedül a 14:00-s volt jó, ha nem késett, amikor 5 percem volt az átszállásra. (A többi járatot inkább hagyjuk is.) Csak 3-4 járatot kellene a pestiekhez igazítani.

A felfele utazás ha lehet még rosszabb, egyedül a vasárnap esti 17.00-s járat van, amivel elfogadható idő alatt el lehet jutni pestre. Egyszerűen hihetetlen, hogy a reggeli 5:10 es járatot egyik faluból se lehet elérni, mert mindenhonnan az első járatok 5:15-5:20-ra érnek be

 

Ami még nagyon bosszant a pestről haza való utazásban, az a 10-15 perces pihenő. Ha a Volánbusz megteheti, hogy nem vár a 17.00-s járat, akkor a zalások mért nem? Főleg ilyen szar hidegben!