kovacsgyula44 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 15452

Minden normális országban tapasztalható az a törekvés, hogy egy katonai szervezet normális gyakorlótér mellett legyen. A lengyeleknél Torun a tüzérségi központ tiszt és tts. képzéssel, tüzérdandárral, 30x20km-es tüzérségi lőtérrel. Ott bátran lehet lőni. Gondolj bele, milyen kockázatot voltunk kénytelenek vállalni, amikor a főnököm vagy én évente kétszer- háromszor 72db D-20-as lövegnek, 18db sorozatvetőnek vezényeltük:"össztűz, tűz!" a legtöbb helyen alig 1,5km széles lőtéren Várpalotán.A cseheknél Hranicében és Jincében voltam. Az egyik helyen 10x20-as gyakorlótér volt tüzérségi éleslövészeti lehetőséggel(Úgy tudom, Emil Zatopek laktanyáját ottjártunk óta bezárták). Jince mellett 30x40km-es tüzérségi lőtér van. 1996-ban még élt a cseh rakétadandár is, a jincei gyakorlótér délnyugati oldalán volt a laktanyájuk, a gyakorlóteret a tü. dd.-al közösen használták. Írtam már Baumholderről, talán többen ismerik Grafenwöhrt is.

 A szentkirályszabadjai légvédelmi dandárról azt gondolom, hogy csupán a vadászrepülőket és a légtér felügyeleti rendszert kellene magába foglalnia. A helikoptereknek és a Mistralnak a szárazföld alárendeltségében van a helye minden NATO elv szerint.Attól persze állomásozhatnának Szentkirályszabadján. Enyit az álmokról. A valóság meg az hogy Eger is ebek harmincadjára kerül.

                                                                                                          gyulla 

Előzmény: Princ of Carpatia (15444)