gyremete Creative Commons License 2006.12.16 0 0 82

Kedves Callie!

Nem tudom, emlékszel-e még: kb. egy éve került egy rövid ideig szóba B.Heim elmélete egy űrhajómeghajtási konferencián elhangzott előadás kapcsán (a rádió Szonda c. műsora hozta szóba). Ő volt az, aki azt állította, hogy sikerült geometriai eredetet találnia az ismert részecskék tömegére, töltésére, stb, meg néhány más fizikai állandóra (finomszerkezeti állandó pl.). Az ő kiindulópontja is egy Kaluza-Klein szerű modell volt. Nagyon felkaptam a fejem a hírre, mert ilyet még eddig egyetlen elmélet sem állított, a húrelméleteket is beleértve. A hírre itt az index fórumon lingarazda is reagált, és azt állította, hogy még eddig senki sem vette komolyan, egyébként is az elmélet nélkülözi a megfelelő matematikai formalizmust. Én azóta beszereztem a szerző könyveit, és ez utóbbit meg tudom erősíteni olyan értelemben, hogy a használt formalizmus olyannyira kusza és eltérő az eddigi matematikai-fizikai irodalomban használatostól, hogy valószínüleg nem lehet, vagy csak nagyon nagy ráfordítással lehet annak alapján rekonstruálni és így verifikálni vagy cáfolni az elvégzett számításokat. Nekem eddig teljes kudarc, csak a bevezető számításokban sikerült néhány hibát találnom. Nem tudsz róla, hogy máshol, másvalakik jutottak már valami eredményre ezzel kapcsolatban?

 

 

Előzmény: Callie (80)