Dydand Creative Commons License 2006.12.15 0 0 299
Vadasan még nem próbáltam, a vadas tervben van ünnepek között, de pácolt-sült nyúlpecsenyével;)

Én egy sima takarékos pácot készítek mindig: kevés olaj, színes bors, őrölt babér, 1-2 szem őrölt szegfűszeg, őrölt koriander, mustár, zúzott fokhagyma. Ezeket összekeverem, egy nagyobb alufóliát megkenek egy részével, ráfektetem a fehérpecenyét, majd alaposan átkenem kenőtollal az egész húst. Szorosan feltekerem az alufóliát a húsra, és 3-5 napig (attól függ meddig bírom kivárni) érlelem a hűtőben. Ez takarékosabb megoldás, mint olajba meríteni. Azután csomagolásból ki, szárazra törlöm, és kevés olaj-vaj keverékében minden oldalát 1-1 percig pirítom (így nem lesz vastag kérge, de lezáródnak a rostok - lehet, hogy ezért voltam az előbb félreérthető), utána előmelegített sütőbe be és készre sütöm. Ha kell le is lehet takarni a tepsit. Tejföllel/tejszínnel elkevert és sűrített pecsenyelével és krokettel mellékelve tálalható. A pecsenyelevet lehet főtt tört hagymás krumplira is önteni, majd az egészet tepsire szórva a sütőben megpirítani, és fokhagymás tejföllel mellékelve tálalni.

Gondolkodtam már a felszúrásán is, de akkor teljesen át kellene sütnöm, úgyhogy azt elvetettem.
Előzmény: trofimov (297)