laattila Creative Commons License 2006.12.08 0 0 105
szerintem senki nem tudja megállapítani hogy a névtelen milyen fajta de ha azt mondod hogy a sárga a fénye akkor az egy síma (azt hiszem melegfényű) neoncső, a másik pedig sylvana akváriumhoz való cső ami elvileg jó de annak pedig (igazából mindkettőnek) kevés a fénye a növényekhez és így már teljesen mindegy hogy jó e a növényekhez vagy nem mert így csak megnyúlni , lassan fejlődni, szenvedni , esetleg elpusztulni fognak a növények amit beleteszel mert nem kapnak elég fényt!!!!!!!! ami rá van írva hogy 18w az a wattra vonatkozik.
Ja az alább említett csöveknél én semmiféle megnyúlást vagy növénszenvedést nem tapasztalok itthon hanem inkább csak nagyon egyenletes szép növést(van olyan orchideám ami naponta FÉL centit nő), de az is igaz hogy kb optimális a páratartam és a hőmérséklet is.Ja és én ezekből a 36wattos 120 cm hosszúakat használom, ami így mindenestül nekem belekerült 6500Ft-ba (az is igaz hogy átvágtak a boltba egy ezressel :(( ) Ha jó lessz a fényképezőgépem akkor rakok fel róla képet, ja és hidd el hogy nem nagy ördöngősség összeállítani egy fénycsővilágítás rendszert nekem se ez lessz a szakmám!!).