M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6487

Üdv.

 

Szerintem nem. Illetve nem 39-ben. Emlekszel mint mondott Raedernek? Meg a Z terv. Szoval szerintem a szerzödes volt a katalizator. Vagyis ha nem 39-ben, akkor 40-41-4?-ban biztosan probalkozott volna. De ez csak hipotezis, nem fogjuk ezt megtudni soha. Amit most felhoztam erveket, annak pl. az mondhat gyökeresen ellent, hogy milyen volt a gazdasag helyzete. Ha tenyleg a csöd szelen alltak, akkor biztos, hogy mozdulni kellett, mert a bukas nem volt alternativa szamara. Akkor. Szoval nehezet kerdeztel. Te hogy gondolod?

 

Meg tegyem hozza, ha elkezdödik Szovjet segitseg nelkül akkor:

1 ) a Lengyelek tovabb kitartanak, Varso ugyszinten, harc egy nagyvarosban, közben nyugaton szinte csak tartalekosok.

2 ) Nyersanyagok. Meddig birja olaj, mangan, buza, vaserc, stb. nelkül. Akkor nem jut at a kaucsuk keletröl, eredmeny kesöbbröl ismert. Pl. mindenki csodalkozott, miert volt annyi balesett a nemet repülögepekkel. Azt vontak le tanulsagkent, hogy szar volt a Messzer. Azt is tudni kellene, hogy rengeteg balesett törtent a kerekek miatt, mivel nem volt mar eleg kaucsuk hozzajuk. Ugyanez a helyzet a Jumo 004-el. Azt mondjak a Rolls-Royce-okhoz kepest szar volt. Nikkel nelkül az is szar lett volna. Tehat.....

 

Üdv.

Előzmény: otranto (6483)