boxer-gs Creative Commons License 2006.11.13 0 0 2335

Szerintem a tankvédő bőr (Bagster) nagyon jó e célból. Néha én is aggódtam e miatt, de eddig megúsztam. Tankbőrt persze még a motor vásárlása előtt megvettem, mert a típusban és a színben is biztos voltam. Viszont nem a számításaim szerinti nagytankos mocit vettem, hanem kistankosat. Úgyhogy a zsír új, 30 lityis tankra való Bagster-em nyugisan figyel a szekrényben és várja, hogy mikor veszek már egy neki való mocit. Egyébként terepen kivételesen nem bántam a kis tankot, mert egy picit nagyobb a szabad látótér lefelé és eddigi eldőléseim során még nem érintkezett a talajjal. Hála a nagy bukócsőnek és a masszív kormánynak ill markolatvédőnek. Ettől függetlenül vágyom a 30lityis tankra. Márcsak esztétikai okokból is.

 

Viszont anno volt itt valami kezdeményezés nagyméretű, könnyűfém szelepfedélvédő ügyében. Nem tudom, miért akadt meg a project, de azt nagyon bánom, mert a szelepfedelemen azért lett néhány karc. A gyári műanyag védő nem mindig áll a helyzet magaslatán. Én a Touratech-nél kapható protektornál is nagyobbat szeretnék a mocira. Olyat, ami lényegében teljesen eltakarja a szelepfedelet. Persze perforáció lehet rajta a jobb szellőzés és a design érdekében.

Előzmény: Fuxa (2333)