Nem tudom. Creative Commons License 2006.11.11 0 0 32
Nem akartam azt sugallni, hogy pl. a mernokok feltetlenul kulturalatlanok. En speciel fizikus vagyok, es tisztaban vagyok azzal, hogy sok real-ertelmisegi probalja kepezni magat a szabadidejeben mas teruleteken is. Viszont ezt ha csak hobbibol csinalja az ember akkor csak nagyon ritka esetben tudja szisztematikusan csinalni, ezert gondolom ugy, hogy nem rossz, hogy ha egy kicsit tobb olyan ember van aki ezt szisztematikusan tanulta, mint amennyire a(z egyebkent is oda-vissza valtozo) piacnak szuksege van.

Masik kozelites ahonnan probalom szemlelni a doglokat: szerintem ma nagyon vissza vannak szoritva a human-tudomanyok mint prioritas. Lehet, hogy ez az egyik oka, hogy az altalad emlitett politikusok nem latjak at racionalisan a dolgokat. Vagyis nem biztos, hogy ma olyan emberek kerulnek human palyakra akik feltetlenul a legratermettebbek, inkabb olyanok akik akarnak valamibol egy diplomat. A politikusok eseteben talan egyeb faktorok is szamitasba johetnek: lehet, hogy nagyon is racionalisak, csak bizonyos korok erdekeit vedik...

A racio is bizonyos fokig egy faramuci dolog: a termeszettudomanyok eseteben a racio nyilvanvalo, az ervek alatamasztasanak nyilvanvaloan kovetkezetesnek kell lenni. De arnyaltabb ertelemben ugyanugy kovetkezetes pl. Moricz Zsigmond Rokonok c. konyve (ha nem lenne az, akkor nem lenne az ami). Annak ellenere, hogy kitalalt tortenet (tudomanyos modszerekkel pl. nem igazolhato) megis megfelel a valosagnak.
Előzmény: nyman (27)