Nem tudom. Creative Commons License 2006.11.11 0 0 15
Az hogy egyes embereknek nem sikerul szakman belul elhelyezkedni az nem egy kivanatos dolog, de megis jo, hogy pl. egy nem bolcsesznek (mondjuk nekem, pl.) tobb eselyem van olyan embereket ismerni akik tenyleg ertenek a tortenelemhez, irodalomhoz, stb. Azaz altalaban kihat az atlagember kulturalis szinvonalara. Egyebkent a ket vilaghaboru kozott Magyarorszag igen jo fizikusokat "termelt" akik olyan gimnaziumokba jartak ahol a gimnaziumi tanaroknak gyakran komoly publikacioi voltak, azaz itt is jo eredmenyhez vezetett az, hogy nem szorosan a "szakman belul" helyezkedtek el (azaz nem lettek kutatok).

Nyilvanvalo, hogy az intezkedes amit itt vedesz inkabb arra szolgal, hogy a technokrata egysiku gondolkodast erositse, es hogy az atlagos munkasnak, stb. kevesebb eselye legyen, hogy irodalommal, tortenelemmel ismerkedjen, megha ezesetben nem hivatalosan oktatas kereten belul.

Az emberek egyebkent valoszinuleg manipulalhatobbak is ha atlagban nem rendelkeznek nemi human-kepzettseggel.

Egyebkent Magyarorszagon az elsoszamu problema nem az, hogy a bolcsesz lenezi a munkast hanem inkabb forditva. A kommunizmus alatt a munkast kialtottak ki az atyauristennek, igy ok neztek le az ertelmiseget es mindenki mast. Manapsag pedig kiderult, hogy a munkassag nem feltetlenul az atyauristen, ami csak erositett a konfliktuson. Ma a konnyen penzhez jutott technokrata reteg nez le mindenkit, az olyanokat is pl. aki kepesek eveket es jo sok energiat felaldozni arra, hogy tanuljanak (pl. egy egyetem tandij nelkul is kereset kieses, egy doktori pedig gyakorlatilag ehberert valo munka).

Szerintem az intezkedes amit vedesz az egyreszt azt sugeti, hogy a penzes emberek jarhassanak egyetemre, azaz a szegenyebbeknek ne legyen lehetoseguk a felemelkedesre, valamint amit mar fenn ecseteltem, hogy az emberek kepzetlenebbek, alacsonyabb IQ-juak, es manipulalhatobbak legyenek.
Előzmény: Kiss G. Eszter (-)