yozz Creative Commons License 2006.11.10 0 0 204

Uraim! Imáink meghallgatásra találtak, most láttam sport1-n az alábbi hírdetást:

 

Nov 24-től rögbi meccs közvetítések lesznek az európai Heinneken Cup-ből.

 

Két angol meccsett adnak, sajna a csapatok nevéről lemaradtam - kisfiam elkapcsolata -!!!!!

 

Holnap a TV5 20h52-től élőben adja a Francai-Újzéland meccset.

 

Oumaga ősz óta van Toulusban, de úgy rémlik játszani még nem láttam (mondjuk egy heti összefoglalót kihagytam:-(, egy vagy két hete).

 

Ami aszabályokat illeti, majd összekapom magam addig a rövid lényeg:

előre csak rugni lehet a labdát, másképp szabálytalan (értsd pl előreejtés),

csak labdás embert lehet támadni,

csak a labda mögé lehet helyezkedni (tolongás esetén ez a toli vonalát jelenti, ill értelemszerűen csak tólni lehet húzni nem, ez azt jelenti, hogy aki az ellenfél oldalára kerül annak, egy-két pofon kíséretében ki kell jönnie a toliból),

rugásnál a rúgó játékos előtti csapattársak lesre kerülnek, mindaddig, amíg a rúgó eléjök nem kerül.

Ez így nagyon, nagyon slendrián, de ha ezt tudja ember már lehet élvezni egy meccset.

Ja ütni, harapni, hajathúzni, karmolni, váll felett fogni (értsd: nyak) tilos, mást nem.

 

Az előző kiwi generációból még Joan Loumu a kiemelkedő alak. Sok sérülés után most akar visszatérni, azt hiszem "footit" (13-as rögbi, azaz liga rögbi, ha jól emlékszem) már játszott, és a VBre vissza akar kerülni az All Blacks-be (sztem nem fog menni, túl öreg már). Szenzációs pasi, senkit nem láttam még úgy játszani mint őt, én mondjuk jobban szeretem mint Oumagat, de lehet, h csak azért mert ő 3/4 ember és nem toli, mint Oumaga!

 

Holnap meccs, addig csak kibírjuk vhogy!

 

Üdv Y