okusar Creative Commons License 2006.11.10 0 0 4032

Szevasz Séró!

 

Véletlenül találtam rá erre a fórumra és benne a Te hozzászólásodra. Szemetszúrt nekem a Botyánszki név és amikor elolvastam amit írtál teljesen felvillanyozódtam. Lehet, hogy ugyanazt a családot kutatjuk mind a ketten?!

Bár a Botyánszki és a Machlik név meglehetősen gyakori Békéscsabán és környékén,  mégis én nagy reményt fűzök hozzá, hogy ugyanazt a családot vizsgáljuk.

 

Szóval:

Az én ükapámnak Botyánszki Györgynek a testvérét Botyánszki Pálnak hívták.

Botyánszki Pál és felesége Machlik Mária az 1800-as években születtek Csabán.

Botyánszki Pálnak és Machlik Máriának három gyermekéről tudok: Botyánszki Mária, Botyánszki Pál és Botyánszki György. Több adatom a leszármazottakról nincs.

 

 

Összegezve:

 

Szépapám: Botyánszki György

Szépanyám: Tadanai(?) Ilona

Gyermekeik: (3 gyermekükről tudok, de lehet, hogy többen voltak testvérek. A sorszámozás nem időrendi.)

I.) Botyánszki Pál, II.) Botyánszki György (1865) és III.) Botyánszki András.

 

I.) Botyánszki Pál

Felesége: Machlik Mária

Gyermekeik:

1.) Botyánszki Mária

2.) Botyánszki Pál

3.) Botyánszki György

 

II.) Botyánszki György (1865) [ükapám]

Felesége: Belanka Ilona (1867) [ükanyám]

Gyermekeik:

1.) Botyánszki György (1892) [dédapám]

2.) Botyánszki Mátyás

3.) Botyánszki András

4.) Botyánszki János

5.) Botyánszki Pál

6.) Botyánszki Judit

7.) Botyánszki Ilona

8.) Botyánszki Zsófia

9.) Botyánszki Erzsébet

10.) Botyánszki Mária

 

III. Botyánszki András

Felesége: Machlik Judit

Gyermekeik:

1.) Botyánszki Judit

2.) Botyánszki György

3.) Botyánszki Mária

4.) Botyánszki András

5.) Botyánszki János

6.) Botyánszki Ilona

7.) Berki Mátyás (eredeti neve: Botyánszki Mátyás)

 

 

 

 

Ezzel összefügg amit Te írtál:

 

"A dédapám volt Botyánszki György, ő egy elég jómódú földműves volt, de az első feleségének (a dédanyámnak) a halála után nagyon elhagyta magát pár év alatt oda is lett szinte mindene, a lányai is átmenetileg az elhunyt feleségének a szüleihez kerültek.

Már nagyon régóta akarom megnézni az anyakönyveket, csak valahogy nem volt rá annyi időm hogy jobban beleássam magamat. Tudom még a szüleik nevét és azt is hogy ő 1908-ban született, tehát visszakereshető lenne (Botyánszki Pál, és Machlik Mária) "

 

 

Figyelj Séró! Írj már egy elérhetőséget nekem, hogy a rendelkezésünkre álló további adatokat egyeztetni tudjuk. Előre is köszi!

 

Nem vagyok sajnos tisztában azzal, hogy a fórumra írt hozzászólások a címzett felhasználók e-mail címére is eljutnak-e. Hogy van ez?

 

Valaki tud-e Séró elérhetőségéről? E-mail cím, stb?

 

 

Várom a visszajelzést!

 

András

 

e-mail címem:

okusar@freemail.hu

Előzmény: séró (2913)