Na most mondhatnám azt, hogy a dolog matematikai része engem már több évtizeddel ezelőtt sem érdekelt nagyon, most sem, a következtetést pedig matematika nélkül is megértem. (Meg gyakorlom)
A számszaki hiba nyilvánvaló, de a mondandóm többi része talán megállja a helyét.
Ha jól gondolom (van vagy húsz éve, hogy Flektogon volt a kezemben, mármint kisfilmes) arra emlékszem, hogy a 4/20-as és a 2,8/20-as ugyanolyan-forma tömegűek lehettek. Namost ha az egyik MC-s is volt, a másik pedig nem, akkor ugyanolyan tömeg (forma) mellett továbbra is kételkedő vagyok, hogy az 1 FÉ-kel erősebb lencse törvényszerűen jobb is.
A tesztek (főleg a széleken) talán eligazítanak.
Vagy ebben is tévedek, kedves topik-társaim?
(nem iszik netezés előtt törkölyt, még akkor sem, ha vendégei jönnek, mert marhaságokat ír majd - mosoly)