sportimádó Creative Commons License 2006.10.31 0 0 187

Szia yozz!

 

Sok mindenben egyetértek.A jégkorong jó példa tanulni lehet tőlük.Szerintem is kellene legalább 2 város, ahol komolyan foglalkoznának a rögbivel.Lehetne mondjuk Esztergom és Kecskemét!A rögbi előnye a jégkoronggal szemben, hogy nem kell hozzá csarnok!Elég 1 focipálya és mehet a játék.Olcsóbb mint a jégkorong!

Szerinted a rögbiben találni Kercsó féle edzőket?Akik imádják a sportot, és még értenek is a rögbihez?

 

Én nem érzem, hogy a focisták és a rögbisek között valami ellentét lenne.Szerintem a focink színvonalának köszönhető, hogy az emberek más sportágak felé is kacsingatnak.Nagyon fontos lenne, hogy a tv közvetítsen jó rögbi meccseket.Így az emberek megismerhetnék a rögbit,mert most csak azt látják, hogy dulakodnak a játékosok minden ész nélkül.Fontos, hogy jó rögbi meccseket lássanak,mert anélkül, hogy megakarnám bántani a magyar rögbi színvonalát nem érzem, hogy ennek hatására kezdenének el játszani a gyerekek.Egy jó mecsshez mi kell?Sok néző, jó hangulat, kemény,nagy iramú mecs!A hoki és az amerikai foci is azért egyre népszerűbb, mert amellett, hogy jó sportok nagyon jó a profi ligájuk!(NFL,NHL)Persze kell ehhez, hogy a sport tv közvetíti mindkettőt.

Még valami:Szerinem fontos, hogy megtudják az emberek, hogy nem csak magyar szinten lehet játszani a rögbit.(Nem sértegetni akarom a rögbiseket!)Nem csak amatőr vagy félprofi módon űzik ezt a játékot! Sok pénzt keresnek a sztárok!Több 10ezer néző előtt!

 

Jól tudom, hogy a román rögbi színvonala nem is olyan rossz?Onnan el kellene csábítani 1-2 edzőt az utánpótláshoz!Tudom pénz kérdés!Ausztráliában is sok magyar él!Fel lehetne velük venni a kapcsolatot, kitudja hátha van köztük 1-2 jó edző!:)

 

A magyar bajnoksághoz annyit:amit én láttam a tv-ben nekem tetszett!Azt mondjuk én sem értem minek kell 3 csapattal bajnokságot indítani.Talán a magasabb osztályban nagy verésekbe futnának bele?Hokihoz hasonló Extra Ligát nem lehetne csinálni a rögbiben?Tudom van Közép-európai kupa vagy valami hasonló, de több meccsen jobban fejlődnének a játékosok!Amelyik csapat megteheti miért ne játszon erősebb külföldi csapatokkal?Elindulhatnának a román bajnokságban is, ha a románok ezt engedik!A Szövetségnek itt van nagy feladata versenyeztetni kell a csapatokat!A lehetőségeket meg kell teremteni!

 

Örülök annak, hogy a sport tv közvetíti legalább a válogatott meccseket!Mit szólnál ahhoz, ha írnánk a sport tv-nek, hogy közvetítsenek nemzetközi rögbi meccseket!Ketten kevesen lennénk, de egy felhívást tennénk a rögbiseknél, hogy akinek van lehetősége írjon a sport tv-nek!20-30 e-mail már lehet, hogy elgondolkoztatná őket is!

 

Végül a kérdésedre válaszólnék:Tv-ben láttam a rögbit és megtetszett.Általános iskolásként haverokkal lementünk a parkba játszani és nagyon tetszett.Azóta szeretem a rögbit.

 

Üdv.:sportimádó

 

ui.:Zala,Vas és Győr-Mosonra gondoltam csapatok terén!