nájckingdom Creative Commons License 2006.10.30 0 0 10214
Tévedsz, én nem ideológiai alapon ítélem el a globalizációt. A sumérológus szittya hazfiakat általában kiröhögöm. Egyzsrűen praktikus okokból rosszabb, mintha nagyobb fokban maradna meg a helyi, regionális gazdasági kapcsolatok szövevénye és a hazai tulajdonlás. Pl. egy energiaválság esetén a hosszabb ellátási láncok elszakadhatnak, míg a helyi, regionálisak nagyobb eséllyel vészelik át a dolgot. Ez csak egyetlen kiragadott dolog, de itt releváns. Ha viszont elég messzire jut már a globalizáció, akkor szükség esetén se tudnánk rekonstruálni a nagyobb fokban önellátó helyi, regionális és nemzetgazdaságot, mert már hiányozna hozzá a tudás, a szakmunkások, stb. Egy másik nem ideológiai, hanem gyomori kifogásom a rohadt karvalytőke ellen, hogy szart etetnek velünk. Én a slow food híve vagyok. Még sokáig sorolhatnám, a multik nem fizetnek adót, a költségvetési támogatásokat kizsarolják (különben nem hozzánk jön, hanem a szomszédhoz, stb) aztán, ha lejár az 5-10 év adókedvezmény,. továbbáll. Élősködők. Ehhez nem kell népnemzeti szittyának lenni, hogy lásd, elég az önérdek józan felismerése.

Kit tudsz te a globalizációval felszeletelni? A mondás csak jópofaság. Minden háborúban van esélyed, hogy magad is fűbeharapsz, ha erre nem vagy kész, ne menj háborúba. A zuluk is legyőzték a büszke angolokat (egyszer).
Előzmény: padisah (10208)