rev251 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 10195
Hol?

Egyébként ez egy eltérő időállandó probléma. A sokgyerekes családmodellről a jólét eljötte után 1-2 generációval szoknak le. Itt (Ny-Eu, de Mo. is) is így volt.
az exp. függvény laposodás az erőforrás fogyás ELŐTT (hál' isten valami visszacsatolás van)

Hasonló, de fordított irányú időállandó probléma az elöregedés-nyugdíjrendszer témája. 1 generációt kell áthidalni.

Ezek a tranziensek (átmeneti jelenségek)...! :)
Ha csak ez volna, szerintem megoldanánk. A probléma a fenntarthatóság, az nem egy tranziens.
S amitől én félek: ha nincs fejlődés (ami az optimisták szerint LEHET fenntartható IS, a pesszimisták szerint csak fenntarthatatlan tud lenni), akkor nincs hozzátartozó tudás. Szerintem az emberiség harmada képes gondolkodó munkát* végezni, s nem lenne jó, ha csak tizedének-huszadának jutna ilyen.


*a gondolkodó munka lehet piszkos. Nem az az értelmiségi, aki steril irodában ül. Néha (gyakran?) a szerelő vagy a gazdálkodó agymunkája nagyságrenddel több, mint az irodista-marketing-kommunikációs-showbiznisz(wo)man-é, vagy némelyik "tervezőé".
Előzmény: padisah (10191)