yozz Creative Commons License 2006.10.30 0 0 183

Szia Sportimádó!

 

Hogy mi az ok... Alapvetően és mindenek előtt az info hiánya. Szinte senki semmit nem tud erről a sportról, hazai viszonyokról. Azt a maroknyi embert érdekli, aki benne van pedig.. Nagyon izgalmas jó meccsek vannak itthon is. Jó lenne látni Sport Tv-ben, illetve az NSO-ban olvasni róla. Gyanítom, hogy az a baj, hogy nem is szólnak nekik, h van ilyen, ill a média sem érdeklődik. Most lehetne megragadni az alkalmat, jön a 2007-es VB Fro-ban. Ha rajtam múlna biztos megkeresném a fr szövetséget, hogy segítsen egy kicsit a népszerüsítésben, ill keresném a média lehetőségeket, kérnék reklámanyagot a VB-ről, esteleg egy kis nyeremnyjáték egy-egy jegyért. Csinálnék bemutató meccseket, pl Budapest 7 nagyon jó volt - szokott lenni juniusban -, kupákat stb., főleg iskolákban, fiatalok között (bár az baj, hogy a sport divat, de sportolni nem nagyon, de ez egy más téma). 

Ezek mellett van egy állandó rivalizálás a focival is. Itthon mindenki azt nyomja, pedig olyan amilyen... Sztem arányaiban a rögbi sokkal magasabb színvonalon tart. Jó példa lehetne a jégkorong. Ott is évtizedes nyüglődés, halódás után egy kis lelkesedéssel, sok munkával jó eredményekkel, és marketinggel már egész komoly szintre jutottak. Pedig ott is csak B csoportban vagyunk (Div I), és nem vagyunk egy téli ország!

 

Nagyon röviden ennyi, ha érdekel bővebben is kifejtem majd, de most melózni is kell, h utánna legyen zs rögbizni!

 

Üdv Y.

Előzmény: sportimádó (181)