beuss69 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 1756

Szép reggelt  mindenkinek!

 

A héten  jöttünk  haza Portugáliából   és meggyőződésem, hogy a repteres   torturák  ellenére  mégegyszer  bevállalnám  ezt a hetet:)))  Az  első  nap  után  megjegyeztem,  esőkabát  nélkül  sehova!  Az  idő,  a  zivatarok  ellenére is  nagyon  kellemes  volt.      Autót  béreltünk  és úgy  jártuk  be úticéljainkat.  Liszabon, Fatima ,  Cabo de Roca,  Coimbra,  Mafra,  Porto és  Nazaré.  Szerencsére  az  autós  közlekedéssel  semmi  gonduk  nem  volt.  Én  nem  igazán  vagyok  ,,tengeri  herkentyű "  evős,  de most  úgy  gondoltam,  ha itt nem  kostolom  meg  soha  többé  nem lesz rá ilyen  lehetőségem.  És  örülök ,  mert nagyon  finom  ételeket ettem.  A  legjobban a tengeri  halak  grillen,  olvasztott vajjal  leöntve jöttek  be. Volt  valami  salátának  kiírt  étel,  ami  egy  sűrű leveshez  hasonlított rizzsel, rákkal, kagylóval  tele  és jó  csípős  volt.  És  akkor  még  a borok:))  Portóban   sikerült  részt  venni egy  pince  bemutatós  , kostolós  túrán.   Nekem   Portó  lopta  be  magát  a szívem  csücskébe.  És  számomra  ami  még  nagy öröm  volt,  bejutottam a Benfica  stadionba:)

 

nagyon  jó utat  kívánok  mindenkinek,  aki  most utazik. Sok  információt  olvastam  itt utazás  előtt és nagyon  jól  jöttek  alkalmakkor. További  szép  napot!