bomtom Creative Commons License 2006.10.26 0 0 19
Na és akkor pontokba szedve a véleményem a reformokról.
A tandíjról már leírtam.
A vizitdíj nekem nem tetszik. Én rendesen fizetem a TB-t és a munkaadóm is befizeti. Szerintem valami adatbázist kéne felépíteni, amiből az orvosok megnézhetnék, hogy ki fizet TB-t és ki nem; aki nem fizet, az fizessen vizitdíjat (18 év alattiak, Gyesen Gyeden lévők, nyugdíjasok nem). Eredetileg a TB kártya is erről szólt volna. Biztos lennének adatvédelmi aggályok, de talán megoldható.
A patika-alapítás megkönyítésével egyet tudok érteni, azzal a megkötéssel, hogy az 1 tulajdonos által birtokolt patikák számát korlátozni kell.
Gyógyszertáron kívül is megvásárolható gyógyszerek. Azért nem, mert ellenőrizhetetlen lesz a folyamat. Először megengedik 10 gyógyszer máshol történő forgalmazását, aztán a gyógyszergyári lobbi hatására eljutunk a 100-ig, 500-ig.
Az állami, önkormányzati korházak eladása nem tetszik, ha vki magántőkéjéből kórházat akar építeni, ám tegye. (Telki kórház)
A nyugdíjasok munkavállalásának újraszabályozása még jó ideig nem fog érinteni. Vagy nemmel szavaznék, vagy sehogy.
A legutolsó egy szimbólikus izé, én az MSZP helyében kapásból igent mondanék, egy "méregfog" kihúzva.