darklight Creative Commons License 2006.10.12 0 0 97
Én most sima vörös fazekasagyaghoz kevertem, de állítólag bármilyennel müködik. Alacsony és magastüzön is lehet égetni. Sok helyen olvastam én is kutakodásaim során ezt a "tojástartós" dolgot, de ezt szerintem csak azért ajánlják, mert azt viszonylag könnyen lehet pépesíteni. Szóval szerintem bármilyen papir jó, az ujságpapir pl. olcsó megoldásnak tűnik. ( talán ebből a fényes fajta ami kevésbé müködőképes, azt nem nagyon lehet pépesíteni..) Én félfamentessel csináltam. A menet a következő: széttépkeded a papirt és beáztatod vizbe egy éjszakára. Aztán másnap nekimész habverővel vagy keverőszálas fúróval. Ez aztán jól szétcincálja a darabokat. Addig csinálod (kb. 10 perc) amíg finom pépet nem kapsz. (mellesleg ez a papirmasé receptje is :-) ) Ezután ki lehet nyomkodni kicsit belőle a vizet és hozzá lehet adni az agyagpéphez. Az agyagpépnek viszonylag folyósnak kell lennie, hogy jól el lehessen keverni benne a papirt (ezt megint a habverő/furóval érdemes). Mivel ez az egész így túl vizes, felhasználás elött kicsit szárítani kell pár napig valami nyugis helyen. Az állaga kicsit furcsa, de azért nem különbözik annyira a normál agyagétól. Azt már látom, hogy tárolni mindenképp nylonban kell, mert a benne lévő vizes papir miatt pillanatok alatt penészedik és rettentő büdös. De ez amúgy nem befolyásolja a cuccot, hisz az égetéskor a penész ugynúgy kiég belőle... hogy korongozni lehet-e vele, nem tudom, olvastam erre pro és kontra véleményeket. Na kb. eddig tartok a kutatásban, kisérletezésben. Nem tudom még, hogy a papir-agyag arányt hogy érdemes beállítani (állítólag a papir max. 50% lehet) és még az égetésről sincs saját tapasztalatom...

A suli: én itt végeztem: http://www.guzsalyas.hu/
Előzmény: csema (96)