Neva_07 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 4503

Hát, kár hogy elfoglalt vagyok azon a napon, én is szívesen résztvennék. De akkor majd esetleg valamikor egy másik időpontban. A fényképezőgépeket azért élesítsétek be!

 

Visszatérve a Nyeva technika egy érdekes álcázásával kapcsolatos hozzászólásomhoz, nevezetesen a szabadban lévő kabinok és természetesen az UNV piros-fehér csíkos átmázolásához. Az ilyen jellegű álcázást a Pozsonyi reptér melletti Nyeva alakulaton (Most pri Bratislave) alkalmaztak ???-tól, ???-ig (az évszámok után már nyomozok, az én ott töltött időmben már ződ vót a technika). Na a piros-fehér állapot úgy néz ki, hogy csak valamikor a '90-es évek elején szűnt meg. Elkezdtem írogatni a cseh fórumba is és jelentkezett egy '91-'92-ben ott szolgált katona, akinek maradtak képei (sajnos csak fekete-fehérek :-(() azokból az időkből. Ja, ebből is látszik, hogyha még nagyon félve is, de azért készülgettek a fotók azokban az időkben is, amikor a technika és az egész légvédelmi rendszer a fénykorát élte! A srác engedélyét megkértem a fotók itteni csatolásához, ígyhát íme a piros-fehér sávos UNV (ami sajna a képen csak ff).

 

 

 

Előzmény: GLASZLO (4501)