lcoder Creative Commons License 2006.10.12 0 0 9637
Az autó, számítástechnikai, elektronikai ipar nagyon-nagyon jó minõségû cuccokat állít elõ. Szvsz te nemigen élhettél a szocializmusban, pláne régebben. A mai leggagyibb kínai piaci cucc is fényévekkel megbízhatóbb mint a legszuperebb márkás csöves TV vagy rádió anno. Nem is szólva a cuculizmus remek termékeirõl amik már akkor ipari hulladéknak számítottak amikor lejöttek a szalagról. Pl. én anno dolgoztam ESZR-R36-on, ez az IBM 370-es gépek orosz klónja volt, kb heti 8 óra folyamatos mûködést tudott produkálni, ezt is úgy hogy az orosz személyzet aki elvben telepíteni jött már kb. két éve lakott az országban. A magyar mûszakis dolgozók viszont prímán megtanultak oroszul ;-). Meg a jó TPA-1140 a videoton termináljaival: egyszer nagyobbat léptél a kelleténél és kontakthiba keletkezett a terminálban amitõl az egész épületben leállt a munka mert a TPA merevre fagyott. Meg a bolgár gyártmányú merevlemez amire munkahelyi szabály volt hogy ideiglenes fájlnál fontosabb dolgot ne tárolj rajta. Meg a magyar gyártmányú szalagegység aminek az volt a specialitása hogy idõnként kilõtte az orsót, úgy 4-5 méterre is elrepült, és igazán csak a fal fogta meg...

Ami az autókat illeti, a Zsiguli, Dacia, Skoda, Trabant nemigen voltak megbízhatóságban egy kategóriában Pl. egy mezei Suzukival sem. És akkor az olyan ekzotikus dolgokat mint a Zaporozsec nem is említem...
Előzmény: krezidiesel (9635)