völler róbert Creative Commons License 2006.10.11 0 0 413
Nekem már nincs is kedvem ide írni. Ez nekem mér túl megy a fórumos információ cserén, és a gyomrom fordul fel attól hogy hogyan fikáztok olyan technikát, amit nem is ismertek. Persze tudom, adatok, specifikációk, matamatika... Na és a tapasztalat? Persze lehet fikázni a Sigma obikat, én is rühelltem a 75-300 as telét, mrg a 18-50 DC-t, csak az a baj, hogy mindenki csúcsminőséget vár pár 10e ft-ért. Túl sok itt már a duma és kevés a tapasztalat gyerekek. Nem tartok senkit dilettánsnak, csak megítélni valamit személyes tapasztalat hiányában, elég sekélyes dolog. És mielőtt elvakult hívéssel vádolna bárki is, kijelentem, hogy soha nem váltanék vissza canonról teljesen Sigmára, legfeljebb másodgépnek. Egy valamit kellene felfogni végre, bár tudom, hogy nehéz elszakadni a kliséktől, a foveont a bayern-el annyira lehet összevetni, mint a PC-t az Apple-el. Bár itt van a kutya elásva, mert a sok tudatlannak, ez is száámittttógép, meg az is száámitttógép. Nem érdekel a rizsa a számokról, a képpontok méretéről, valos, átlagolt informáciokról, csak az amit a saját szememmel látok, 100%os nagyításban a monitoron. Inkább menjetek fotózni!