Tiborc Creative Commons License 2006.10.09 0 0 topiknyitó
Egykoron P/c asztaltársat becsültem, mert egy általam ismeretlen szelettel, a szerepjátékkal tört be a netre.

/Nosferatu, ha nem csal a memóriám, rákeresni nem fogok! – Tiborc/

Aztán megismertem MSZP szerepjátékosként is.

Elnézést a hosszú bevezetőért, de egy klubtopic problémát veszek elő:

"Pásztörperc

Nem tudom, konkrétan kifogásoltam-e, hogy Orbánt egyesek diktátornak nevezik, és keresgélni se akarok utána. Abban biztos lehetsz, hogy én ilyet nem tettem, és abban is, hogy nem tetszik -- mi több, kimondottan viszolygok tőle. A Fidesz-MPSZ viszont valóban vezérelvű párt: ez egész egyszerűen így van -- nincs mit szeretni vagy nem szeretni rajta; nem "vita", rokon-vagy ellenszenv kérdése. Olyan ez, mint a jégeső: esik akkor is, ha nem szeretem. (Nyomatékosan ismétlem, hogy itt a Fidesz-MPSZ-ről beszélek; az egykori FIDESZ nem volt az, a Fidesz-MPP pedig egy átmeneti képződmény volt. Mindezt pedig azért kell így tisztázzam, mert Fidesz -- így, kisbetűvel -- nevű pártunk nem volt és nincs is.)

Előzmény: Kovács Béla Sándor (70)"

 

Nem tudtam szó nélkül hagyni:

" Csendesen megjegyzem, milyen az a párt, amelynek hívei – nevezzük őket így – szent esküt tettek, hogy Medgyessy a megváltó, aztán lett Gyurcsány a Megváltó, akit mindig óhajtottunk.

Anno, Kádár volt a Megváltó.

Ez nem vezérelv?

Idézzem ismét Szabó Dezsőt,

József Attila hasonló keservét tudná idézni asztaltársam?

Tudott néha követni, talán sikerül.

Tiborc"

 

Megkaptam a kijózanító maflást:

" Pásztörperc

válasz | megnéz | könyvjelző

2004.11.16 13:47:55 (98)

Nem, kedves Tiborc: megváltó az Újszövetségben van, meg több helyütt Wagnernél: egyik se tartozik az MSZP eszmei alapjai közé. Medgyessyt miniszterelnöknek jelöltük (ez az a poszt, amit a magyar jobboldal -- mint ezt a Te példád szépen mutatja -- regulárisan összetéveszt a megváltóéval). Alkalmatlannak bizonyult (mint ahogy előtte Orbán is -- csak mi beláttuk). Leváltottuk, és mást állítottunk a helyére: no, ez az, amit soha nem fox megérteni, mert ez a demokrácia gyakorlata.

Előzmény: Tiborc (95)

 

 

Ügyes, nincs két éve sem, hogy elhangzott!

 

Nem fogom soha megérteni Pásztörperc demokrácia gyakorlatát!

Amely egy arrogáns kioktatásban nyilvánult meg!

Mennyi bőr kell ehhez?

 

Nem tartozom azokhoz, akik kíméletlenül üldözik a tőlük idegen nézetek képviselőit.

Elfogadom, néha sajnálom, néha tisztelem őket.

Sokfélék vagyunk.

Majdnem két év telt el.

A P/c kioktatás óta.

Naiv vagyok, mert hittem a P/c – félék elhivatottságában.

"Leváltottuk, és mást állítottunk a helyére: no, ez az, amit soha nem fox megérteni, mert ez a demokrácia gyakorlata."

 

Való igaz, ezt nem fogom megérteni!

Parlamenti képviselőinket megértem: "Kitartás az utolsó zsozsóig!"

A mezei MSZP tagokat nem értem!

Illetve értem: "Gyurcsány buktával nincs zsozsó!

Akkor viszont jön a Jutason végzett néphadseregi őrmester verdiktje:

"Pofa alapállás!"