zlotan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 20
Én úgy látom, hogy ha egy önkormányzat nem tudja a meglévő intézményeit fejleszteni/ finanszírozni/fentartani agyagi/szakmai okok miatt, akkor azt az intézményt megpróbálja a megyére bizni. A megyének nagyobb/jobb lehetőségei lehetnek, mert a megyei fentartású (megyének átadott) intézmények - az én meglátásom szerint - megmaradnak, esetleg még fejlődnek is. (Nálunk a kórház és az 5 iskolából 2 iskola (gimnázium és szakképző szakiskola) került a megyéhez. Szerintem ez jó, mert igy ezek az intézmények megmaradtak kis városunkban. Szerintem az a tendencia, hogy állami feladatok (eü, oktatás stb.) a megyéhez kerülnek az jó, igy az önkormányzatok ténylegesen a helyi feladatokra koncentrálhatnak (a települést érintő fejlesztések (közmű, munkahelyteremtés lehetőségeinek megalapozása, stb)). Én még a megye rendszer időleges fenntartása mellett is kardoskodnék, (a pl. 3 megyés 1 régió) tulzott centralizáláshoz vezetne (kezdetben és sokáig rivalizáláshoz), de a megyerendszert óvatosan, apró lépésenként, az ok és okozat alapos mérlegelése, elemzése után átlehetne/kellene alakítani. Szerintem arra is figyelni kell/kellene, hogy azért minden megyére maradjon a régió feladatainak sokaságából egy-egy (illetve arányosan) részfeladat.