Törölt nick Creative Commons License 2006.09.30 0 0 9438
0. Úgy tudom, az "okos" berendezések viszonylag kisméretűek, azokat tényleg nem helyben gyártják. Helyben csak az antennát meg talán még egy-két ilyen egyszerűbb elemet gyártanak.

1. Hmm, nekem rémlik valahol a Bükkben egy ilyen cucc, ami generátorral ment (vagy legalábbis ezt mondta róla valaki), de lehet rosszul tudom. Mindenesetre ahol nincs hálózat, meg erőmű se, ott nincs más megoldás, csak ez.

2. A műhold b@szott drága, az nyilván nem Afrikának lett kitalálva. (Pontosabban: de igen, csak nem az ottaniaknak.)

Az URH-ról mondtam, hogy korlátozott a használata - nem területileg, hanem pont amit írtál, mindkettőnek bekapcsolva kell lenni, stb. Gyakorlatilag a lakosság 10%-a (lakosság-penetrációra gondoltam) már nem tudná használni egymás keresésére - amíg a mobilpenetráció egy szűk elitre korlátozódik, addig persze az adóvevőzés is jó megoldás. Pl. szélsőséges esetben csak 2 mobiltelefon van, ekkor az adóvevő ugyanolyan vagy még jobb megoldás...

3. Termelnek ők, a segélyt meg le kéne állítani. Minél több a segély, annál kevesebb az ösztönző a termelésre.
Előzmény: rev251 (9436)