Alida2005 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 32

Sziasztok. Nekem is van egy 1,5 éves kislányom és november 2-re várjuk a kisfiunk megszületét, de őszintén szólva szoptatás alatt (Laura csak 8 hónapos koárig szopizott) én nem akartam a testem futkározással terhelni. Mert akkor a pocakra és az egyéb "lógó" testrészekre a gravitáció sincs jó hatással, nem pedig a szaladgálás. :o)) A kimozdulással egyetértek. Szerettem elmenni néha egyedül vásárolni, vagy fodrászhoz beülni, stb., de azt hiszem a szoptatás volt az első amire nagyon koncentráltam. Nem szerettem volna ha a megterhelő tornáktól, stb. (bár a kocogás biztos jót tesz) a tej elapadhat. És mivel az embernek (pláne az első gyereknél) szinte magára is alig jutott ideje, amig a pici nagyobb nem lett, gondolok a megfelelő táplálkozásra, így jutottam el odáig, hogy különböző turmixok (reggelire és néha ebédre) segítségével és egyéb rosttablettákkal és multivitaminokkal elértem, hogy ne legyek éhes, megfelelő lett a testsúllyom 2-3 hónapon belül és nem éreztem semmilyen levertséget, fáradtságot, ami annak a hiánya, hogy nem megfelelő tápértékű ételeket fogyaszt az ember. És a víz, ami a legfontosabb. Nem is gondolná az ember, hogy mennyire jó hatása van a szervezetre. Gondoljunk a fejfájásra. Ha megfelelő folyadékot viszünk a szervezetbe (napi legalább 8 pohár), 99% hogy a fejfájás is elkerülhető. És még olcsón meg is úsztuk! Én most már a második gyermekemet várva, tudom, hogy mire van szüksége a szervezetemnek ahhoz, hogy egészséges, friss legyek. Megfelelő tápértékű étel, fehérje és vitamin amire szükség is van egy örökmozgó pici mellett. És a zöldségekben, gyümölcsökben lévő vitaminokról már nem is akarok regélni. Hiszen a hipermarketekben kapható gyorsérlelt zöldségfélék tizedannyi vitamint sem tartalmaznak, mint pl. a biopiacon beszerezhető pimőráruk.Sajnos csak hétvégente ugrálok biopiacra. Pláne ha az egyik pici a másik kicsi. :o)) És ha belegondoltok, az emberek sokszor esztétikai okokból akarnak lefogyni. pedig szerintem az egészség sokkal fontosabb szempont az ideális súly megtartásánál. Én szeretnék még 15-20 év múlva is aktívan részt venni gyermekeim életében! Az is tény, hogy az ideális testsúly mindenkinél más és más(kor, nem, életmód, stb. függő), aminek kialakításában 70-80%-ban a táplálkozás és csak 20-30%-ban a sport a meghatározó! Én tapasztalatból is ajánlom, hogy ha valakit érdekel az, hogy mit eszik (nem vagyok sem vega, sem pedig önkínzó...szeretek jókat enni:o))), akkor érdemes figyelni a termékek összetételére. ma már minden rákkeltő, vagy halált okoz, egyesek szerint. Volt, amikor a tejet istenítették, volt, amikor nem ajánlották emberi fogyasztásra. Így aztán a laikus ember nehezen tud kiigazodni a táplálkozástudományban. :o)) Ezért is maradtam annál, hogy azt fogyasztok, ami bevállt és ismerem, hogy miből áll. Egyébként ha valakit érdekel, szívesen megosztom vele is. További szép napot!

Üdv.:

Edina