-guess.who- Creative Commons License 2006.09.26 0 0 69

"Látom, nem csak nekem volt érthetelen ami történt a másik topicban"

Én nem látok ilyesmit, csak kérdéseket...

 

"De most én is most várom a felvilágositást"

Ne akarj engem bűnbaknak beállítani az átnevezés miatt, semmi közöm hozzá. Én csak információt adtam, ha nem fogadod el, nem nekem lesz rosszabb.

 

"Mindenképpen, egy tulajdonságára utal a fajnak"

Nem feltétlenül... ott a rengeteg, botanikus tiszteletére elnevezett növény, a ma már elfelejtett értelmű római vagy görög szóból alkotott elnevezés stb.

 

"Akkor melyik illik jobban a fajra?"

És hány olyan növény van, amelyik neve különböző okokból köszönő viszonyban sincs a tulajdonságaival? De mivel a nevezéktani szabályok adottak, és az ezeken alapuló elnevezések is, egyáltalán nem hiszem, hogy nekünk itt bármilyen szinten feladatunk kritizálni a nevezéket...

Még egyszer mondom: Hanspeter megfejtését igazítottam ki, semmiféle bunkóság nem volt a hozzászólásomban. Ha mindenáron ezt akarsz belelátni, azzal sajnos nem tudok mit kezdeni, tégy úgy.

Mindenesetre a meggondolatlan reakcióid inkább vallanak hebrencsül riposztozó magyarra, mint megfontoltan haladó székelyre - már elnézést a célzásért... :D

 

"akkor odatehetnéd a végére röviditésnek, hogy G."

Attól azért még fényévekre vagyok, hogy auktorként jegyezzenek bárhol, de majd igyekszem, és feltétlenül szólok, ha így lesz. Mindenesetre az elnevezés szerzői jogait fenntartom. :D

Előzmény: szekelymedve (66)