kívül a magyarázat Creative Commons License 2006.09.26 0 0 13164
                                           Hogy ma is tanuljanak valamit

 

 

 

macstappancsok éke válasz | megnéz | könyvjelző 2006.09.25 13:26:40 (13156)

Miért alattomosak? Azért, mert tudják (mindketten!), hogy soha nem volt itt „Mengele megkövetve”, mégis beszélnek róla.


hááááát, ritka nagy peched van, te ótvar tetü, mert megvan az a hozzászólás, amiben megkövetted a "doktor úr" emlékét
parancsolj:

 

In memoriam... válasz | megnéz 2005.12.23 16:14:34 (2250)

 

A virtuális térben az ember a véleményével azonos. Vagyis a fórumon a vélemények „lebértömeggyilkolása” nem egyéb, mint a virtuális ember elpusztítása. Méghozzá hamisítatlanul náci módszerekkel. [Miközben magam is vétettem: napokon át Mengelét emlegettem, tulajdonképpen méltánytalanul. Meg kell követnem a doktor úr emlékét, ő ugyanis szelektált valamelyest annak idején. Az egyik zsidónak azt mondta: jobbra, a másiknak azt mondta: balra. Ezek viszont totális irtást végeztek.]

 

Előzmény: kívül a magyarázat (13139)

 

 

 

A magyar nyelvben az alábbi sajátos fogalmak (is) fölütik a fejüket néha, úgymint:

 

irónia gör-lat 1. többnyire dicsérő, elismerő szavakba burkolt, keserű, de szellemes, finom gúny. 2. kesernyés, maró gúny

 

metafora gör-lat, irod, nyelvt két fogalom (dolog) közötti közös vonáson, vmilyen hasonlóságon alapuló szókép

 

 

Na most az a helyzet, hogy amíg a buzgón publikáló pixyfélék (az antiszemiták csakúgy, mint a kontra-antiszemiták) nem tudják (nem tanulják meg), hogy mit jelentenek azok a szavak, azok a fogalmak a magyar nyelvben, amelyeket állampolgári joguknál fogva bitorolnak, addig ők valóban kénytelenek lesznek összetömörülni, mintegy egymásba gabalyodni az interneten. Igen, olykor (megriadván a köröttük dúló furcsa fogalmazványoktól) egyazon akolba bújnak e derék pixyfélék (mint Hajós András és Császár Attila a HírTV-ben), összebújnak bambán, birkaszemükkel bámulnak kifelé gyapjas birkafejükből, és immár kórusban bégetik: meeeengele… meeegkövette… meeeengele…

 

[Egyébként, mint már utaltam rá, nem én neveztem őket, ők nevezték saját magukatbértömeggyilkosoknak” (méghozzá ordasmosolygású negédeskedéssel), én csupán arra hívtam föl a figyelmüket, hogy Mengele is bértömeggyilkos volt.]

 

 

De mondom, ugyanez történik „odakint” is. Ha a liberálfaragatlan liberáltuskó „elit-művész-értelmiségi” ember érzéketlensége, bárdolatlansága okán nem tudja megkülönböztetni a hazugság fogalmát a hazugság fogalmától, miként netkurkász tejtestvére a Mengelét a Mengelétől, akkor nyilván nem is képes egyébre, csak amire a hülyetorgyán a hülyeparlamentben: monnyonle, monnyonle…

 

És ugyebár a torgyánkodáshoz nem is kell föltétlenül a tévéstúdiónak nevezett náci görénykotorékba bújni, némelyek (TGM, Bencze, Lengyel…) ugyanazt a baromságot Lakat T. büdösbarlangjában is el tudják mondani. Mert ahol taplóság van, ott taplóság van…

 

És most hadd legyek egy picit pozitív! Sőt önkritikusan pozitív. Néhány hónapja Frizu néni örvén Frizu bácsinak neveztem Friderikusz Sándort. Persze azon hímnemű emberegyedtől, ki zselézi az ő manifeszt hajviseletét és időnként bájgúnár módján vigyorog, attól én – szubjektíve – továbbra is kihányom a beleimet a legteljesebb mértékig, viszont az is tény, hogy az immár több mint egy hete zajló válságban szinte csak a Friderikusz van az eszénél. Viszonylag normális embereket szólaltat meg a műsorában (plusz Gerő A.), hovatovább, olykor neves vendégeinél is fölvilágosultabban látja a helyzetet. De több jót már nem mondanék róla, mert az ilyesmi nem az én műfajom.

 

Tehát (ismétlem): az embereket lényegileg nem a „vállalt”, hirdetett hitük, eszmeiségük, „lobogtatott értékrendjük”, hanem a mindenkori primitívségük fokozatai különböztetik meg egymástól, illetve hasonszőrű bornírtságuk azonosítja őket egymással.

 

 

 

Előzmény: kívül a magyarázat (13157)