SLX-350 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 11512

Szia Kgyuri5,

 

"..... nem tudom milyen olaj volt benne amikor megvettem, de a motor szép csendesen indult. Lecseréltem, mivel már nagyon fekete volt, ..."

 

az olaj fekete színe önmagában még nem jelent semmi rosszat, egy friss olaj pár száz km után (teljesen normálisan) is teljesen sötétre színeződhet. Persze ha használt autót veszel amelyiknél nem lehet tudni a legutolsó olajcsere időpontját akkor valóban érdemes olajat cserélni.

 

".... Most ELF Evolution SXR 5W30 olaj van benne, a motor így is nagyon szépen és egyenletesen jár, de sajnos hidegindításnál a hidrotőkéket hallani ..."

 

persze hogy hallani: az Elf Evolution SXR 5W-30 egy ACEA A1/B1-es (alacsony viszkozitási értékű, üzemanyagtakarékosságra "kihegyezett") motorolaj - ezt a kategóriát a Nissan egyáltalán nem ajánlja.

 

".... A szervizesek Castrol 5W40 olajat ajánlottak bele, az lenne a kérdésem hogy belőle melyiket kéne venni ..."

 

99% eséllyel a TXT Softec 5W-40-ről lehet szó - svsz jó választás ehhez az autóhoz.

 

".... A gyári Castrol ajánlás Formula RS-t dobott ki megfelelőnek, ezt azért egy kicsit túlzásnak tartom egy ilyen autóhoz. ....."

 

az RS 10W-60-at én is túlzásnak érzem de az RS 0W-40-en el lehet gondolkodni....

Előzmény: kgyuri5 (11477)