Törölt nick Creative Commons License 2006.09.25 0 0 8103
Sziasztok! Egy infot vagy tippet (tanácsot?) szeretnék kérni a sokat tapasztalt olvtársaktól. Sikerült szereznem egy angol gyártmányú "Thermocoupled power meter"-t, ami kb focilabda méretű (de persze szögletes:-), szeretném életre kelteni mert igényes darab, és van benne egy szép műterhelés, N csatlakozóval és kúpos kezdettel ahogy kell, de a vége hengeres és bordás. Először meglátva azt gondoltam, hogy hűtési célból, de kiszedve a dobozból megnyilvánult, hogy rugalmas vékony rézből van, és belül lötyög valami folyadék ... nyilván olaj. A bordás (pontosabban: táskás) rész nyilván a termikus térfogatnövekedés "levezetésére" szolgál, és talán egyben hűtőborda is (kb10-12 táska van rajta) Mint írtam az olaj lötyög benne - azaz levegős. - A kérdésem, hogy ez lehet-e így normálisan, vagy kifolyt belőle? (elég redvás, büdös, dohányszagű az egész belseje, és nem tudom eldönteni, hogy az alkatrészeket jószándékúlag szilikonnal fújta-e le valaki, vagy a hűtőolaj folyt ki. (most lemostam a műterhelést WU2 samponnal (HI), és így zsírtalanítva talán majd meglátszik ha folyik valahol) - A másik kérdésem, hogy milyen olajat lehet ilyen műterhelésekbe tenni? (van egy erre szolgáló feltöltőnyílása, csavarral zárva). Gondoltam valami szintetikus motorolajra, vagy sima trafóolaj is megfelel? Ennél szempont lehet a frekvencia is, mert N-csatlakozós a terhelés, és remélem még 70centin is elmuzsikál. (A legalacsonyabb méréshatára 0.5W -tól, a legmagasabb tán 100W.)