Álomvédelmi twist Creative Commons License 2006.09.22 0 0 5
Itt a javított változat, kiegészítve az időközben megszerzett lemondó levéllel

 

Főméltóságú Úr!

Szószegők lettünk - nem gyávaságból, mint hazudni szoktam, hanem - mert remegtünk a hatalomért, meg azért a 400-500 ezer forintért, (kinek többért), ami a hatalommal jár. Rég elfelejtettük már, milyen autófényezőnek lenni.

A nemzet érzi, és mi odadobtuk becsületünket. Hazudtunk nappal, hazudtunk éjjel, hazudtunk minden hullámhosszon. 4 évig nem csináltunk semmit. Egyszóval, elkúrtuk.

A gazemberek oldalára álltunk - mert a mondvacsinált jóléti rendszerváltásból, annak időszerűségéből egy szó sem igaz! Az államnak annyira nincs pénze, hogy az egészségügy mai helyzete alapján kijelenthetem, hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet.

Nem tartottalak vissza, hogy kinevezz.

Bűnös vagyok.

 

Budapest, 2006. szeptember 29-én, kampánycsendkor.

 

Gyurcsány Ferenc, a II. Gyurcsány-kormány miniszterelnöke, s.k.

 

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök öngyilkossága előtt az államelnökhöz írt lemondó levele

 

Főméltóságú Úr!

 

Ha cselekedetem nem is sikerülne teljesen, és még élnék, ezennel lemondok. De persze, ha népem, köztük kedvenc munkásbloggerem, picasso, sírva követeli betegágyamnál, hogy maradjak, nem tagadhatom meg tőle ezt az áldozatot, és tovább fogom őket vezetni egy bátor, modern, új Magyarország felé.

 

Mély tisztelettel

 

Gyurcsány Ferenc, a II. Gyurcsány-kormány miniszterelnöke, s.k.

 

Budapest, 2006. szeptember 29-én, kampánycsendkor.

Előzmény: Álomvédelmi twist (3)