Törölt nick Creative Commons License 2006.09.20 0 0 1146

Nekem megvan a könyv, kiolvastam már. Nagyon értékes könyv az Atlantiszról szóló könyvek között. Az én elméletem, elgondolásom is teljesen egyezik Hancockéval. Ő a Nagy-Bahama-padot azonosítja Atlantisznak. De én teljesen biztos voltam benne, hogy Graham Hancock volt a könyv írója. A mű stílusa is teljesen hancocki.

 

Valamelyik topicban már leírtam az elmélet lényegét. Most idemásolom:

Atlantisz szigete nem az Atlanti óceán fenekén fekvő kontinens, és nem is az elsüllyedt Théra szigete. Sokkal inkább valószínű, hogy Atlantisz az elárasztott  Nagy-Bahama-pad, valamint Kuba és Hispaniola szigetek, valamint a Karib-tengernél az Antillák szigetvilága volt. A nagy szemben levő szárazföld Atlantisz szigete mögött Amerikát jelentheti. Ha hozzászámoljuk ehhez a Yucatan-félsziget és Florida síkságait, Mexikó hatalmas vulkáni kúpjait, akkor ezek a területek már elérik a Kritiászban említett területek nagyságát. A Tímaioszban levő „nagyobb, mint Líbüa és Ázsia együttvéve” kifejezés Szolón korában azt jelenthette, hogy egy egyiptomi egy görögnek ha ilyet mondott, akkor a görögök lakta területeket értették alatta. Ezeknek a területeknek a nagysága nagyjából megegyezik a fent említett amerikai szigetvilág nagyságával.

 

 

Előzmény: 23 negedi (1143)