Saskarom34 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 3142

Amúgy köszönöm, a magyarázatot a "Kis Moszkvával" kapcsaoltban, az tényleg nagyon megbízhatatlan sóbeszéd volt, amire rákérdeztem. Végre mostmár tudom mit keressek. Amúgy Kúp nevű helyiségről tud valaki valamit? Ez is a Dunántúlon van, egyszer 1989-ben volt szerencsém oda bejutni. Akkoriban még aktív volt. A Veszprémi Szikla kiköpött mása. Nem tudom most aktív-e még, így nem írok egyenlőre többet róla. Más... Visszatérve a Scud-okra. Teljesen szubjektív gondolatsor, mivel egyáltalán nem értek a rakétás ütegekhez... Mindenesetre felmerült az a gondolat bennem, hogy a Scud rakéták előállítási, karbantartási, üzemeltetési költségei baromi nagyok. Találati pontosságuk 1 km-es, ami elég nagy tűrés azért. Egyszóval, mint taktikai rakétát nem érné meg hadrendben tartani, ha csak egy két tonnás hagyományos robbanófejjel szerelnék fel őket. Sőt taktikai értékük erősen konvergálna a nullához, mivel komoly kárt és veszteséget az ellenségnek nem is tudna okozni. Egy 6 fős mélységi felderítő - különleges osztag - nagyobb csapást tud mérni, mint egy ilyen rakéta. Szóval elképzelhetetlennek tartom, hogy a MN-t nem szerelték volna fel egy éles helyzetben azonnal nukleáris robbanófejjel az oroszok, ha áttér a VSZ hadiállapotra. Ha megnézitek a titokvédelemről szóló törvényt, abban az áll, hogy az ilyen dokumentumokat min 90 évre kell államtitokká nyilvánítani. Ha 1960-at veszünk alapul, akkor is legkorábban 2050-ben válnak megtekinthetővé az államközi szerződések a történeti levéltárban. Szóval sztem még nagyon soká fogjuk megtudni, ... ha egyáltalán megéljük ..., hogy voltak-e a Magyar Népköztársaság számára fentartott nukleális robbanófejek, illetve hogy tényleg csak egy valós Scud egységünk lett volna, és pont a nyugati határ közelében ??? ami ugye taktikai szempontból képtelenség ... Sztem az csak egy álca alakulat volt, hogy lekössék az ellenséges (NATO) hírszerő szolgálatok erőit, embereit, technikáját, miközben sikerrel védik a kulcsfontosságú tárolókat. Amúgy persze, az egész csak felvetés, fikció, nézzétek el nekem ...