Saskarom34 Creative Commons License 2006.09.14 0 0 3120

Sziasztok!

 

Véletlen találtam rá erre a topicra és elmondhatom nagyon tetszik. Engem is mindíg érdekeltek ezek a dolgok és pár évvel ezelőttig aktív tagja is voltam a rendszernek. A Scud rakétásegységekre visszatérve, nem tudom , tudjátok-e hogy nekünk magyaroknak is voltak Scud egységeink. Például a sokat emlegetett Tatán, ahol nem tudjátok eldönteni hol volt az oroszoké. Szerencsémre hosszú időt szolgháltam ott, és volt egy munkatársam, aki az un. "Senkik"-nél szolgált. Ez azt az önálló katonai szervezetet jelölte, akiknek még MN számuk sem volt, magyarán a hadrendben sem léteztek hivatalosan, hogy a haderőtervezés alacsony beosztású tisztjei se tudjanak róluk, mert annyira titkos volt létezésük. Az 1991-es felszámolásukig a rakétasilók a laktanyán belül, az azóta már 1996-ban felszámolt VBZ "M" telephelyén voltak, számszerint 4 db. 1991-ben a nyomát is eltüntették a silóknak és a kiszolgáló részlegeknek, bár a hozzáértő a betontalapzatokat be tudja azonosítani, magam is láttam őket. Igaz a magyaroknak nem volt atomfegyverük, mármint töltetük, de éles helyzetben az oroszok felszerelték volna és Olaszország volt a célpont. Az i-re a pontot azt teszi fel, hogy a Tatai laktanya szárazföldi csapat. Ezek pedig taktikai fegyverek. A Tatán állomásoztatott orosz Scad-ok is az orosz páncéloslaktanyában voltak tárolva. Más... Ezt csak hallomásból tudom... Valahol a Bakonyban Veszprém és Várpalota közötti út mentén kell lennie egy leágazó betonútnak, ami mélyen az erdőbe vezet. Állítólag ott van "Kis Moszkva" Az oroszok egy komplett minivárost építettek oda, földalatti létestményekkel. Állítólag most is őrzik. Onnét irányították volna a Déli Hadsereget háború esetén. Ott volt az un. előretolt harcálláspontja az orosz hadseregparancsnokságnak. Soha nem volt szerencsém odatévedni sajnos, de ideje lenne megtalálni, hacsak nem aktív vezetési pont.

 

Egyenlőre ennyi...