zsűl Creative Commons License 2006.09.13 0 0 11

Beleszaladhattál volna másba is...Üzleti uton voltam nemrég ott. és azt hiszem többet soha.A kezdet, várakozás, jattolás a határőrnek, meg a sameszának is, hogy egyáltalán beengedjenek.Hú csuda patent lehet itt minden, ha még külön a belépésért is fizetni kell.Ha amúgy "elfelejtenéd" -mondta az egyik sorban várakozó, úgy előfordulhat, hogy féreállítanak, és amig eszedbe nem jut a pénztárcádba nyúlni addig gyönyörködhetsz a sorompó szineiben.Oéké végre átjutottam és Munkács irányba vettem az utam.Egy kilómétert sem mentem mikor megállított egy rendőr,kérte az irataimat és mikor minden megvolt az mondta most mutassam a biztisítási kötvényemet.Mondtam, hogy ezt sem nálunk sem itt tudomásom szerint nem kell magammal hordanom, elég a nem zetközi zőldkártya igazolás a biztosítónál.

Ő abban a pillanatban elfelejtett magyarul, és csak azt kárálta, ogy hívjak tolmácsot, mert "baj van".Ja mondom itt a puszta közepén.Hogynem a közeli benzinkútról észlelve a vitatkozást már is jött egy "tolmács", és rövid jókedvű diskurzus után közölte velem hogy ez itt 500 ghrivnya,a papírjaimat amit pedig a rendőr elvett tőlem egy laza mozdulattal a vajszínű Zsiguliba hajintotta, és mondta, hogy mehetek be gyalog Ungvárra befizetni a büntetést, tolmácsolta a segítőkész jóember aki nyílván valami beépített cimbi lehetett, majd mikor látta. hogy nem tetszik a dolog felajánlott, hogy kb. a büntetés felét ha odaperkálom a zsrunak már el is van felejtve a dolog.10.000- ft krült és már élvethettem is tovább kátyukkal tűzdelt utakat.

Munkács elött mégegyszer leakartak húzni egy "szemmel" végzett sebességméréssel, de akkor már annyira felbőszített az eset, hogy mondtam a rend őrének, hogy szó sem lehet róla, hogy én itt mégegyszer egy petákot is fizessek a semmiért, és megemlítettem neki, hogy a néhány kilóméterrel előbbi kolléga jól keresett nemrég, és a jól megérdemelt mellékest mellesleg biztos a rendőrávák központi pénzalapjába jutatja majd.Munkácson már pihennem kellet ennyi trauma után.Beálok a piac parkolójába.Odajön jön egy kölyök és tartja a markát, mivel csak "kártya és forint volt nálam, mivel ott akrtam éppen a bankban váltani egy kis ottani pénzt nem tudta neki adni.Próbálkozott még, és megjegyezte , hogy itt gyakran össze szokták karcolni a kűlfőldi rendszámú kocsikat és , ha esetleg adnék neki néhány ghivnyát , úgy Ő személyes védelmébe venné az ügyet.Ennyi mentem a céghez,ahol semmit sem tudtam intézni ,mert nem volt ott a tulaj,és senkinek nem volt krdve dolgonzni sem.Az állítólag angolul beszélő hőlgy se beszélt angolul egy szót se, de tudott egy kicsit németűl.Előkészített áruminta nem volt amit kértem, és a lehető legkevesebbet se tettek meg azért, hogy elkőltsünk náluk néhány ezer eurót.eljöttem úgy, hogy semmit nem tudtam gyakorlatilag elintézni , pedig elötte kb 5 e-mail váltottam velük.Hazafelé egy postáról akartam telefonálni, mert a térerő biztos csak némi csuszópénz ellnében jelenik meg az éterbe.Bemegyek a postáshölgy meg elöttem lehuzza a rolót, újra jatt majd sikerült telefonálnom.

Hazafele még 9 óra várakozás a Csapi határon /arra mentem vissza gondoltam erre jobbak lesznek az esélyeim/.A maradék pénzemet még elosztogattam a kódusgyerekeknek, és estére végre itthon is voltam.

Ui.:

Nyíegyházán megéheztem, és betértem az ottani Mcdonalds' ba egy kis "hazaira".Aggodalmasan néz rám kiszólgáló kislány, és közli, hogy nem tudja mi van a géppel, elnézésemet kéri, de shake egy kicsit habosra sikerűlt, ne ilyedjek meg ha elkezdem fogyasztani.....-Nem ijedtem meg :-), gondoltam ez még belefér a mai napba....