ezerkilenszaznyolcvannegy Creative Commons License 2006.09.11 0 0 9090

 

"ha az osszes jegtakaro elolvadna a foldon, a vilagtengerek 7o metert emelkednenek.  ezt vhol olvastam regen."

 

ezt én is olvastam mostanában => jó kiindulási pont :))

 

"10J/sec cel a vilag ossz jegtakaroi 1.5 milliard masodperc, az 11oo ev alatt olvadnak el, ugyhogy a globalis homerseklet gyakorlatilag nem emelkedik.

nos ez szerintem egy eleg jelentekeny puffer ahhoz, ne nagyon aggodjunk a kovetkezo 100-200 ev miatt..."

 

1.) ha 1100 év alatt 70 métert emelkedik a víz szintje, akkor 100 év alatt 6,36 métert.  Ez már elég ok az aggodalomra.

 

2.) nem kell a jégnek feltétlenül elolvadnia ahhoz, hogy emelje az óceán vízszintjét.  Elég ha az eddig szárazföldön tartózkodó km-es vastag jég becsúszik az óceánba

 

3.) a globális hőmérséklet gyakorlatilag emelkedik.  A jégtábla közvetlen szomszédságában valóban 0 oC-os lesz a víz hőmérséklete, de ettől még lehet 40 oC-os az egyenlítői óceán; különben pedig amikor a Föld átlaghőmérsékletéről beszélünk, akkor alapértelmezetten a levegő hőmérsékletét értjük ezalatt.  Természetesen az óceán hőmérséklete befolyásolja a levegő hőmérsékletét, de ahogy az utóbbi 100 évben nőtt 0,7 oC-ot az átlaghőmérséklet, úgy a következő 100 évben is nőhet 2..5 oC-ot (vagy többet)

 

Előzmény: Első Polgár (9089)