bimbambusz Creative Commons License 2006.09.07 0 0 477

"Ja, a lakók a hülyék, mi ?! :)"

Ezzel rátapintottál a lényegre. Pontosan olyan primitív az emberek többsége, mint te magad.

Ők sem és te sem képesek felfogni, hogy a távhő és az egyedi gázfűtés ára közötti különbség abból adódik, hogy az egyedi gázfűtésnél feleannyiért kapod a gázt. Nem látják, hogy csak azért van ez így, mert eddig egyik kormány sem szánta rá magát arra, hogy a lakossági gáz árát közelítse a világpiaci árhoz. Nem látják, hogy hosszú távon nem fog így maradni.

 

Mit gondolsz, ahol nem megvezethető lakók döntenek, hanem pénzéhes üzletemberek, miért az elavult, sz@r, drága, távfűtést választják, ahol erre mód van? Pl: újonan épült irodaházak.

Elárulom: Azért, mert a nagykeráron vásárolt gázzal baromira nem éri meg irodaházat fűteni. Még akkor sem, ha gázmotorral a ház elektromos igényét is fedeznék és a gázmotor hulladékhőjével fűtenék a házat. A te kondenzációs kazánod nyomába sem érne hatásfokban egy ilyen energetikai megoldásnak, mégis, még ennél is olcsóbb a távhő.