sz33 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 840

Eszmecserénkhez természetesen szükséges, hogy bizonyos kifejezéseken, fogalmakon ugyanazt értsük.

Előrebocsátom, hogy definíciódat (ideiglenesen) átveszem, hogy jobban, értelmesebben társaloghassunk. Ezért, ha kérdéseket teszek fel, ez azt a célt szolgálja és nem kötözködés.

E hsz-edben megint egy csomó olyan dolgot olvasok, ami magyarázatra szorul részemre.

Amit eddig megértettem: van egy felsőbbrendű intelligencia (isten), aminek egy pici része az értelem, az élőlényeket irányító intelligencia, ami persze nem anyag!

Na most:

"az agysejtekben jelen van ez az intelligencia, ez alakul át gondolattá, és ezt a gondolatot tudja megvalósítani az emberi test "

 

1. kérdés: hogyan van az intelligencia jelen az (anyag) agysejtekben.?? Milyen formában??

Az agysejtek működését (a tudomány mai állása szerint) ismerem, ha esetleg szükséged van rá rajzot, mikroszkóp-, vagy elektronmikroszkóp-felvételt tudok bemásolni.

Tehát ez a nem anyag (intelligencia), hogyan kapcsolódik az anyaggal?

Kimutatható-e, vagy nem, látható-e vagy nem?

 

2. kérdés: hogyan alakul át gondolattá?

_a./ a gondolat anyag,-e vagy az intelligenciának egy "változata"?

_b./ van-e, és mi a szerepe ebben az átalakulásban az agysejteknek (neuronoknak)?

_c./ a gondolatot megvalósító emberi test anyag, ebben megegyeztünk, ugye?

 

3. kérdés: Tulajdonképpeni kérdésem, hogyan történik a transzformáció az anyag(neuronok) és az "intelligencia" (nem anyag), valamint intelligencia és gondolat, továbbá gondolat és annak megvalósítása (ismét anyag) között???????

 

"Ezek közül mindössze rezgése lehet, a többi fizikai egység kizárólag az anyaggal bíró testekre jellemző."

 

" többi fizikai egység" elnézést, én nem egységeket említettem, hanem anyagi jellemzőket.

 

Ha valami rezeg, akkor az ide-oda mozog. Ha valami mozog, akkor mozgási energiával rendelkezik. Ha mozgási energiával rendelkezik, akkor az egyben hő és helyzeti energiát is jelent. Akkor hőt sugároz.

 

Ha valami nem-anyagot akarsz meghatározni, leírni, akkor nem lehet, nem szabad anyagi paraméterekkel operálni!

 

"Csakhogy nem az anyag gondolkodik, az csak megvalósít, amit az értelem parancsol neki."

 

A parancsolás az ugye ráhatást jelent, amit pontosan a 3. kérdésem tartalmaz. Miként történik ennek az értelemnek az anyagra történő hatása?

 

 "Igen, csakhogy nem csak eme primér érzékek léteznek."

 

Légy szíves sorolj fel néhányat ezek közül. Sejtem mire gondolsz, de hát nem akarok a gondolatolvasó szerepébe tündökölni!