brasil82 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2250
Üdv Szponzor!

Kár, hogy nem láttam ezt az eszmecserét, de ha így volt, akkor csalódtam Hegyi Ivánban! A Nagy brazil futballkönyvben - amit Dénes Tamás írt -, van egy bekezdés Dunga megítélésével kapcsolatban a 94-es vb apropóján, ezt most szó szerint idézném: " A csapatkapitány, aki miatt óriási vita tört ki a hajdani szép játékot, a jogo bonitot visszasírók között, illetve a világelsőséget ünneplők között. Az egyik tábor a látványosság kiírtóját látta a középpályásban, a másik pedig pedig azt emlegette, hogy ha Dunga a Zico, Sócrates, Falcao féle álomcsapatban ráncba szedhette volna az aranyzöldek védekezését, Telé Santana is világbajnoki címet nyer a válogatottal." Én ez utóbbi társaságba tartozom (nem azért szerepel a 82-es a nicknévben, mert elélvezek még ma is attól a gárdától, hanem mert akkor születtem, a vb alatt, a Brazília-Új-Zéland mérkőzés napján!). Az idei vb is megmutatta, hogy nem kell egy csapatba 5-6 varázsló, valaki(k)nek a szürke eminenciás szerepét is el kell(ene) vállalni.
A 70-es gárda csékája, C.A.Torres is megmondta, ahhoz, hogy egy gárda világbajnok legyen, elég az, hogy két játékos, de sokszor csak egy is, azon a két héten, amikor az egyenes kieséses szakasz játszódik, 120%-ot nyújtson!