fityoerika Creative Commons License 2006.08.22 0 0 16297

Sziasztok!

 

Mindenkinek gratula a szép fogásokhoz! Császárhoz főleg.

Nem olvastam sokat vissza, úgyhogy nem tudom, volt-e róla szó: Ha vizsgálóhoz viszem a császárgalócát, akkor a vizsgáló kidobja, mert galóca? Nincs erről infótok?

 

Pici beszámoló. Szombaton a Pilisben voltunk (Borosjenő környéke). Az egyik erdőben SEMMI csak 3 db változékony tinóru. A másik erdőben már szerencsésebbek voltunk. Kb. 10db nyári vargánya (még éppen jó volt, kevés kukaccal). Ezen kívül egyrakáson nagyonsok bronzos vargánya volt. Egy részét már leszedték, megelőztek minket, egy része már túlérett volt, azokat hagytuk is, de azért jópár nagy példányt tudtunk haza vinni. Egyébként iszonyú száraz volt az erdő, úgyhogy én semmire nem számítottam!

Valószínűleg sokkal magasabbra kellett volna menni, de így is örülök a vargányáknak!

 

Egy kérdést rókagombával kapcsolatban: Lehet még számítani rá, vagy már nagyon nagy szerencse szükséges hozzá?

 

Ja, és még egy. A Gyöngyösi úton találtunk egy fát, amin csodaszép friss gévavomba van. Ezt ugye a forgalmas út miatt nem nagyon ajánljátok leszedni??? Vagy igen??

A párom szívesen leszedné én viszont ilyen sok ólmot meg szennyezést nem akarok enni.