rev251 Creative Commons License 2006.08.19 0 0 8547
Az elfelejtett technológiáról jut eszembe:

A műbenzin (szénből, persze) projekt az 1940 körüli Németo.-ban "menő" volt (MINDENÁRON kellett az olaj) Ebben egyébként mintha a magyar vegyészek is benne lettek volna. Pontosan nem tudom, volt valami szabadalom, ami egyszerűsítette a német eljárást.
S Almásfüzitőn (?) csinálták is.

Azután a 30$/hordó körüli olajárnál nem volt kifizetődő (alatta meg depláne nem, mégha kivesszük az inflációt, hogy a $ 10x annyit ért 1945-ben, mint 1995-ben, hogy 1973-mal hogy állunk, nem tudom - persze az inflációban benne van a közlekedés is, tehát az üzemanyag, szóval nehéz ügy).

De a mostani 60-70$-nál már IGEN. S nem látom, hogy az EU "leporolná a technológiát". Tudom, hogy ez csak kitolná a problémát, de +10-15év "lauf" pont elég lehet egy minimális (értsd: szarabb, de összeomláshoz, belháborúhoz nem vezető) szolgáltatási szint kiépítéséhez (jelenleg atomerőmű, vízerőmű, lehetőleg nem 0 esésű helyen, ill. az "alternatívok" rendszerbe illesztése). Arról nem szólva, hogy a műbenzinből/olajból juthat valami az EU hadseregnek. Utóbbi forgatókönyvre is kell készülni, csak azért
Előzmény: rev251 (8533)