kívül a magyarázat Creative Commons License 2006.08.18 0 0 12997
                                              A konzekvencia barbosítása

 

                    avagy ahol már megállt az ész, és láthatóan nemigen akar újraindulni…

 

 

 

barbo válasz | megnéz | könyvjelző 2006.07.20 07:56:21 (3790)

 

Tegnap én is láttam B.E.-t a tévében, hát visszanéztem ide, a topikba, hátha van róla valami. Ott a magyar kulturális élet helyzetéről, jövőjéről volt szó. Itt arról, hogy ki szerkesztette 1999-ben a Beszélőt. "Súlyos kérdések ezek." - írja a paranoia. Közben folyik a libanoni háború, zuhan a koalíció népszerűsége, emelkedik a benzinár.

 

Megáll az ész.

 

Előzmény: kívül a magyarázat (3789)

 

 

Továbbá:

 

barbo válasz | megnéz | könyvjelző 2006.08.18 08:07:39 (12996)

 ... a csetprogramokat is fel lehet használni érvelő-vitatkozó kommunikációra...

 

barbo válasz | megnéz | könyvjelző 2006.08.17 22:46:25 (12990)

"Babarczy Eszter azt írta volt a Népszabadságban, hogy országunk paranoid ország." - mit nem mondasz?!? Mikor írt ilyet? És milyen összefüggésben? Ha kifejtenéd...

Előzmény: kívül a magyarázat (12985)

 

 

Vagyis itt némelyek azt feszegetik differenciált problémamegoldó érzékenységgel, hogy vajon mire lehet fölhasználni a „csetprogramokat”, továbbá, hogy „mit nem mondasz” és „mikor írt ilyet” és hogy „milyen összefüggésben”…

   

Miközben Itt a konvergenciaterv: Sokkal rosszabbul fogunk élni, Év végére eltűnik a reálbér-emelkedés, Halálos fenyegetés a turul miatt (csak a mai Indexből)…

 

És persze tovább zuhan a koalíció népszerűsége.

 

Megáll az ész.

Így ezúton értelmezem a konzekvencia szó meghatározását, talán érdekel valakit.

 

Tehát: akinek főként a koalíció népszerűség-zuhanásával összefüggésben áll meg az esze, az most figyeljen rám! Tanácsolom: a következő ész indulásáig ne foglalkozzék a koalíció népszerűségvesztésén túl más egyébbel, főként ne nagyon érdekelje, hogy Babarczy mit alkotott, szegénykém, mikor, hol és milyen összefüggésekben alkotta, amit alkotott, különben ama megállott eszecske már soha nem fog újraindulni, és csak áll, csak áll a jámbor, és néz bambán a monitorra, immár teljesen összezavarodván a fúrton-fúrt fölvetődő témafolyományok sűrű dzsungelében. Végül megint csak fasiszta gyilkosként manifesztálja önmagát (pszichéjét), legalábbis minimum a „kapisgálás” szintjén.

 

Ennyit tudtam segíteni, definitíve. Mindez pedig a homo interneticusok nyelvén így hangzik: összevissza süketelő, virtuális-náci bunkókkal nem állok szóba. Ha érdekli őket Babarczy szövege, keressék meg maguknak.