Hori R1100S Creative Commons License 2006.08.14 0 0 1727

Szia!

Szóval "kerülgecc" egy 1100s-t!

Mivel nemrégóta BMW-zek,az elfogultság a márka iránt,még csak kialakulóban van bennem,igytalán reálisabb képet tudok róla festeni...szerintem.

 

Gondolon a motorblokk megbízhatóságáról,tulajdonságairól nemkell sokat írogatnom,azt úgyis jól ismered.

A modell szépsége,úgymint az egyébb BMW-nél izlés dolga,bár nekem minden nap egyre jobban tetszik:))

 

Az üléspozíció,nekem az eredeti kormányállással kicsit hasalósnak tűnt,ezért a villahid fölé raktam a kormánycsutkákat.A hosszabb gurulásoknál szerintem így kényelmesebb.A szélvédelem-mint utóbb kiderült- a gyári plekóval egészen jó volt .

Én magasabb MRA túraplekót használok,így a bogár ugyan jóval kevesebb a bukómon,viszont a komforton nemsokat javított..sőt!(Ezt ugyebár lejjeb már kitárgyaltuk)

Esőtapasztalatom,igazán nincs,szakadó esőben még nemmentem vele,de a láb gondolom rendesen elázna!A felsőtestet azért jól megvédi a széles idom,meg az MRA.

A rugózása sokkal keményebb mit a többi tipusé,de a komfortérzet azért kifogástalan!Földútra szerintem nagyon korlátozottan alkalmas  a gép.

A jellege tényleg spot-túra,ennek minden előnyével és hátrányával együtt.

A majd' 100 lóerő nagyon dinamikus, de nem sportmotoros közlekedésre alkalmas.

A túratávja kb 700-800 kilóméter rövidke megállásokkal.Ekkor már kezd fájdogálni a hát a relatíve hasalós üléspozíció miatt.  A hátsóülésen ülö,minnél idősebb annál  többet panaszkodik,a fiatal lányok meg egyenesen imádnak mögöttem ülni:)Igazából az ülés tuti jó,nagy és kényelmes,inkábbcsak az szenved rajta aki nem dől rám,hanem megpróbál egyenesen ülni.aAutópályán 160-nal lazán,plekó mögé bújás nélkül lehet vele haladni.A végsebességet még nempróbáltam,de 220-at már mentem vele /nemsokkal több lehet/

Olajat nem kellett még magammal vinnem, az olajfogyás kiszámolva kb 0.8 lityi/10.000 km.Lacesz is utántöltés nélkül járta meg az 1100-assal a sarkköri kb 8000.km es túrát(gondolom azért itthon töltött bele egy kicsit)

 

Összegezve:Nembántam meg,hogy megvettem(KoppKopp),mivel a moci tényleg többcélú használatra alkalmas,óvatos duhajoknak való gép.

 

Hori

 

 

 

Előzmény: R100 (1707)