JÉGmadár Creative Commons License 2006.08.09 0 0 29

Sziasztok!

 

Eddig en sem olvastam ezt a topikot, mert nem volt ra okom. Miutan ma megjartuk az audiologiat a fiammal, egybol eszrevettem az elso 50 topik kozott es vegigolvastam. A mi problemank nem tunik olyan sulyosnak, plane az itt leirtakhoz kepest, de termeszetesen azert aggodom miatta es probalok infokhoz jutni.

 

Kisfiam 2 honapos es a gyerekorvos szurta ki, hogy nem reagal tapsra, csorgore..stb. Az audiologian objektiv hallasszurest csinaltak otoakusztikus emisszioval, a jobb oldal O.K. volt, bal oldalon nem volt valasz. Utana szubjektiv hallaskuszob vizsgalat volt behavior modszerrel, ennek eredmenye, hogy bal oldalon 50 dB korul lattak hallasreakciot. Ez a vizsgalat kicsit furcsa volt, kozben vegig sirt a fiam, de neha picit abbahagyta, es akkor ugy vettek, hogy reagalt. Pedig amugy is csinal olyat, hogy sir es egy pillanatra megall pihenni, aztan ujra razendit, de hat ok tudjak. Beleneztek a fulebe, elterest nem lattak. 1 honap mulva kell visszamennunk, ha akkor is ez lesz, akkor csinaljak azt a BERA vizsgalatot, amit emlitettetek.

 

Lattam, itt mindenfele decibelekrol beszeltetek, hat en baromira nem ertek meg ehhez az egeszhez, es elfelejtettem megkerdezni, hogy az az 50 dB mit jelent a gyakorlatban??

 

Mindenkinek kitartast kivanok es drukkolok, hogy pozitiv iranyba valtozzanak a dolgok!