bozita Creative Commons License 2006.08.05 0 0 6

bevallom, én tudom, milyen tartományban vizsgálták a hallását

nekem mutattak egy papírszalagot a saját görbénkkel (ami egy majdnem egyenes vonal volt), meg egy "normális " egyenletes görbét, meg egy összevissza ugrálót (maradványtünetre utal)

ez alapján nekünk azt mondta a doki, hogy anyuka süket a gyereke

kérlek ne értsd félre, de a mi babánk olyan súlyos problémákkal született, hogy nekem ez akkor a legkisebb volt, és ezt nem lekicsinylően mondom tényleg

és nekem is kellett idő míg elfogadtam, aztán azt magyaráztam be magamnak, hogy jobb mintha vak lenne (elnézést kérek a kifejezésért)

valahogy így éltem túl

az első vizsgálatok: szopik a gyerek fülén egy hallgatóval (tiszta olyan mint a mézga családban, talán kb abból az időből is)

közben mennek neki hangok, neked meg azt kell figyelni és visszajelezni az ablakon, ha bármilyen reakciót ad pl megáll a szopásban, pislog, becsukja-kinyitja a szemét vagy bármi

ezeket feljegyzik és a különböző herzekből????? rajzolnak egy aznapi görbét, majd ha már sok görbétek van, ezeket összehasonlítják egy koordináta-rendszerben

mivel több hónapig jártunk, olyan 1 éves kora körük kellett egy asztalhoz ülni vele, ahol szemből, jobbról, balról egy-egy gumiállat van, amiből hangok jönnek

elméletileg, a gyereknek oda kell fordítani a fejét, ahonnan a hang jön

teljesen kétségbe voltunk esve, mert egyszer se nézett jó helyre

teljesen igazad van, nézessétek meg az általatok talált legmegbízhatóbb helyen, ne hagyjátok magatokat, az orvosok (tisztelet a kivételnek) nem mindig segítik a szülőket a legtutibb helyekhez

és abban is tökéletesen igazad van, amit a maradványhallásról írtál

váltsátok ki a közgyógy igazolványt (ha még nincs), arra lehet fülhallgatót íratni

és ott se hagyjátok, hogy rábeszéljenek egy régebbi, olcsóbb modellre, ha kell majd egyáltalán

mélem publikus, írj nyugodtam, számom is ott adnám meg, ha kéred

Előzmény: vt75 (5)