oskeresztyen Creative Commons License 2006.08.02 0 0 1086

Kedves Forumozok!


Minden keresztyennek - katolikusnak es protestansnak egyarant - ajanlom figyelmebe az Elthes (vagy Eltes?) Eszter konyvet az 'A Pokol orszagutjan' cimmel. Ne hagyja el senki azert, mert nem katolikus, eleg, ha azokkal a reszekkel, amelyekkel nem ert egyet, negligalja. Nagyon erdemes elolvasni; minden konyvtar tele van vele. Ebben az Eltes Eszter - mediakornyezetehez kepest - szokatlan nyiltsaggal, igaz szokimondassal biralja mind a katolikus egyhaz papjainak, mind a protestans egyhazak lelkeszeinek erkolcseit a media nyilt biralataival egyutt.


De nem ez a fook, amiert nagyon ajanlom ezt a konyvet:


A cimbol kiderul: a Pokol es az oda vezeto ut a temaja. En rendesen megkaptam a Pokoltol valo Istenfelelmet, mikozben olvastam: nagyon sokat lehet tanulni belole a Mennyei Atyanknak valo engedelmesseget illetoen -


felelembol.


Olvasasanak nehany napja alatt almot is lattam ejjel: egy kies orszaguton satanistak, vilagiak szaguldoztak. Minden auto tortetett elore, hajtott, mint a megveszett, csak egyetlen auto volt, amelyik megallt es felvette - ha jol emlekszem - egy ismerosomet, akinek orok eletre vivo autoja valahogyan lerobbant es megallt az ut szelen. A tobbiek elhajtottak mellette.


Ide citalom egy masik, fiatalkori almomat is:


Kecskemeten alltam a varoskozponttol nem messze levo egyik utca atkelohelyenel. Ma mar tudom, ez az alom az orok elet elereserol szolt. Akkor meg messze es erosen ateista voltam, amikor ezt almodtam.


Ahanyszor csak at akartam kelni a zebran, a kanyaron tulrol hirtelen terepjarok es teherautok hatalmas tomege irdatlan - az ismert fizikai torvenyeket semmibe vevo - sebesseggel kanyarodott be, es szaguldott el elottem. Ha megalltam, tobbnyire nem jott semmi, de ha el akartam indulni, csostol, az egesz utat elfogalva. Az jart az eszemben, hogy futva sem lehet aterni, hiszen mi van, ha eppen az ut kozepen tartok, es akkor jelenik meg a kovetkezo, eszelosen szaguldo domping.


Ezek a jarmuvek nyilvanvaloan a demonokat es az altaluk mukodo, toluk iranyitott emberek sokasagat jelkepeztek. Azokat, akik senkivel es semmivel nem torodnek, hanem elnek es mennek bele a vakvilagba. Azert nem irok autok soforjeirol, mert a teljesen neptelen varoskozpontban egyetlen auto mogott sem tunt fel egyetlen ember sem. Csak a gepek, mint az orultek, suru sorokban.


Fokent tolem balra valoszinuleg teljesen lathatatlan emberi lelkek (emberek), szinten suru sorokban, egyfojtaban haladva, futva, szaladva rohantak az uttestre, hogy azon aterjenek. Lathatatlanok voltak, de en valahogyan - nem tudom meghatarozni, hogyan - lattam oket. Egyforma alaku, arc nelkuli sokasag volt, kicsik es nagyok, felnottek es gyermekek egyarant. A terepjarok (gazdagok?) es a teherautok tomegevel gazoltak el oket, es valahogy lathatatlanul ugyan - mert latni nem lehetett oket -, megis lathatoan froccsentek es zuhantak darabjaik az uttesten szerteszet, es csapodtak, vagodtak nekem. Nagyon rosszul ereztem magam az utesektol, amiket semmilyen uteshez sem nagyon tudok hasonlitani. Sokan voltak, akik atertek az ut tuloldalara, es nagyon sokan, akik szetfroccsentek az utkozesektol.


Nem emlekszem az alom vegere, csak arra, hogy nem akart veget erni. Nagyon liderces es groteszk volt. Valoszinuleg nem kaptam meg az alom ama befejezeset, miszerint atjutottam volna az uttest tuloldalara, azaz az orok eletbe, mert elobb ebresztettek - nyilvanvaloan - egi kezek. Nem jott el az ido es alkalom, hogy tudjam.


Szuntelen azt kerdeztem magamtol: 'Hogyan lehet itt atjutni? Hogy fogok keresztulmenni?' Es ekozben allandoan a forgalmat vizsgalgattam.


Ez a Jezus Krisztussal valo Igazi, Elo Lelki Kapcsolatom elso idoszakaban valoban komoly problemam lett. Ma mar nem, mert bizom Atyam Igejeben: orok eletem van. Ebben az idoben es kesobb jelentett utos lelki gondot masok - igy ellensegeim - orok vesztesegeinek megelese is.


KEDVES FORUMOZOK: NEM A SZAGULDO, FEJETLEN RAJT KELL SZEMLELNI, HANEM AHOGYAN AZ IGE MONDJA, VAGY AHOGYAN ALLEN GOULD WHITE 100 EVVEL EZELOTTI LATOMASA IGAZOLJA: EGYEDUL JEZUS KRISZTUST. O VEZET, ES O ATVEZET A FORGALMON. NEM A KOZLEKEDEST KELL BAMULNI, ES NEM KELL VARAKOZNI, HANEM A SZELLEMI VEZETOT KELL NEZNI ES UGY MENNI. MIND AZ IDOPONTOT, MIND A MODOT, MIND A SEBESSEGET O HATAROZZA MEG. A TOBBI GYEREKJATEK.


Nemregiben lattam meg Roma egyik hidjan valo atkeltemben, amikor gonosz emberi lelkekkel voltak problemaim: Atyam ezt Mondta Tudaskent belem:


'Vele foglalkozzak es oruljek Benne. A gonoszokra ra sem tekint. Ok nem is leteznek Szamara.'


Udvozlettel Molnar Ferenc Romabol.